DC Ocak 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

BIRDS OF PREY İÇİN BÜYÜK BİR DEĞİŞİM

Birds of Prey serisi çıkmadan birkaç ay önce Black Label'a geçeceğinden dolayı iptal edilmişti. Ocak ayında filmin yaklaşması ile ise seri başlayacağını duyurdu ama seri demek çok doğru olmaz. Birds of Prey normal bir seri olmaktan artık bir Black Label tek sayısına dönüştürüldü. 96 sayfadan oluşacak sayıyı Brian Azzarello yazacak.

SUPERMAN ARTIK KİMLİKSİZ

Bendis tabii ki iki ay büyük bir olay yapmadan duramadı ve bu sefer dünyaya Superman'in kimliğini açıklamaya karar verdi. Doğru okudunuz, Superman dünyaya kimliğini açıklaycak. Heroes adlı tek sayısında bu açıklamanın ona yakın olanları nasıl etkilediğini okurken Superman serisinde bu açıklamadan bir gün sonra neler yaşandığını okuyacağız. Bendis bu sefer bizi ne gibi şeylerin içine sokacak bakalım.

BÜYÜK BİR KAHRAMANI DAHA ANIYORUZ

City of Bane hikayesinde Alfred üzücü bir şekilde öldürüldü... Peki Batman bunu nasıl atlatacak? Ona bir baba gibi bakmış kişinin kaybı ile boğuşabilecek mi? Detective Comics Annual #3 ise bu soruları cevaplayacak. Batman serisinde ise artık seriye James Tynion IV'un geçmesi ile yeni hikayelere adım atacağız.

SCOTT SNYDER JUSTICELEAGUE'E VEDA EDİYOR

Scott Snyder, No Justice hikayesinden beri DC evreninde önemli rol oynayan yazarlardan oldu. Justice League seride yaptığı onca şeyden sonra Year of The Villian'ın da bitişi ile seriden ayrılıyor. Justice League #39, serideki tüm olayları kapatması ile birlikte gelecekte olacaklarla bizi tanıştıracak. Bakalım Snyder'ın seriyi bıraktıktan sonraki büyük hamlesi ne olacak.

LOSH'UN YENİ ÜYESİ

Legion of Super Heroes #3 ile seriye yeni bir karakter dahil oluyor...Robin! Superboy tabii ki en iyi arkadaşını geride bırakamamış görüldüğü üzere. Sayının açıklaması bile bunun çok kötü bir fikir olduğunu düşünüyor. Acaba Robin ne gibi saçmalıklar yapacak?

DC'nin kasım ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.