Geek Ekranı #1000
Selam okurlar, belki bilmiyorsunuzdur, Geek Ekranı neredeyse iki yıldır devam ediyor ve bu sürede bir sürü yazı yayınladık. O kadar ki bir bakmışız 1000'e ulaşmışız. İnişlerimiz oldu, çıkışlarımız oldu ama her zaman bizi okuyan bir kitle de oldu. 1000. yazımıza özel olarak ise bu geçmişe bir göz gezdireceğiz. Sitede zamanla ne gibi yenilikler çıkardık ve ne gibi özel şeyler yaptığımızın yanında gelecekte sizi neler beklediğini de göreceksiniz bu yolculukta. O zaman çok uzatmadan başlayalım...

KASIM 2017

Stranger Things 2. Sezon 1. Bölüm

stranger things season 2 ile ilgili görsel sonucu

Sitenin ilk yazısı olmasa da hem ilk incelememiz hem de ilk dizi incelememizdi bu yazı. Daha benim bile olmadığım dönemde yayınlanan yazı şu anda sitenin en çok okunan yazılarında ilk 10'da olabilir. İlk kilometre taşımız olarak da o yüzden bunu seçtik.

'Sen Kimsin?' Ms. Marvel

ms marvel kamala khan ile ilgili görsel sonucu

Karakterleri tanıttığımız "Sen Kimsin" yine önemli yazı serilerimizdendir. 2017'nin kasım ayında başlayan seri hala az da olsa arada çıkmakta ve kesinlikle bir kilometre taşı. İlk yazdığımız karakterin ise dizisi çıkacak olan Ms. Marvel olması güzel bir tesadüf.

Legacy Günlükleri-1: Spider-Man #789 İnceleme

legacy spiderman 789 ile ilgili görsel sonucu


Kesinlikle sitenin en önemli yazılarından biri Spider-Man #789. Bir kere sitenin ilk çizgi roman incelemesi ki siteyi takip edenler çizgi roman incelemelerinin ne kadar ağırlıklı çıktığını bilir. Ben bu yazıdan sonra aynı zamanda yazıyı yazan Anıl Polat tarafından siteye geçtim ve bundan sonra incelemelere eğilmeye başladık.

ARALIK 2017

Marvel'ın En Güçlü 5 Mutantı


Bu yazının önemi sadece ilk liste yazımız olması değil ama aynı zamanda en çok okunan yazımız olması. Eski yazılara bakarken bunun en çok okunan olacağını görmek aklımdan bile geçmemişti.

DC Şubat Ayından Öğrendiklerimiz


Hala sabit olarak devam eden bir yazı serimiz ise "Öğrendiklerimiz" idi. Bu seri kesinlikle zamanla kalite olarak bir artışa uğradı ve arttırmaya da çalışacağım. Çizgi roman haberlerine bu seri ile biraz daha yönelmiş olduk.

OCAK 2018

Batman: İntikam Şövalyesi- İnceleme


Bu yazı ile sponsorlu çizgi roman incelemelerimiz başladı. İlk JBC, daha sonra ise YKY, Çizgi Düşler ve daha birçok yerden sponsorluk almaya başladık. Bize bizim nasıl geliştiğimizi anlatan bir süreçti.

YAZ 2018

En Çok Satan Çizgi Romanlar


Sponsorlu yazılardan sonra site bir yeni içerik sürecine girdi. Başkalarını çekmek için ne yapabiliriz derken "En Çok Satanlar" yazılarına başladık ama aynı zamanda burada bahsetmek istediğim iki yazı serisi daha var. İlki çizgi roman dünyası hakkındaki bazı sorulara açıklık getirdiğimiz "Kafamda Deli Sorular" iken diğeri bağımsız yayınlara ağırlık verdiğimiz "İlk Sayı Dedektifi" idi. Bu yazılar şu an çok çıkmasa da zamanında siteye yenilik katmamızı sağlayan yazılardı.

TEMMUZ 2018

MI 6: Fallout Spoilersız İnceleme
İlgili resim

Yenilikler diyoruz da hala sitede yönelmediğimiz bir kısım vardı, filmler. İlk film incelememiz ne kadar The First Purge olsa da film incelemeleri sitede basın gösterimlerine gitmemiz ile artmaya başladı. Film köşesinde ise Ayşe Nur Yılmaz bolca yazarak filmlerin de sitede önemli bir yer edinmesini sağladı

AĞUSTOS 2018

Dead Cells İnceleme


Filmlerin yanında ayrıca oyunlara da ağırlık vermeye başladık. Dead Cells incelemesi ile başlayan oyun incelemelerimiz daha sonra bolca arttı ve haber olarak da oyun alanında genişledik. Can Sancaklı sağ olsun bolca yardımı dokundu haberlerde.


Bu Hafta Neler Var?Her hafta sabit olarak çıkan tek yazı serimiz Arda Alev'in oluşturduğu "Bu Hafta Neler Var?" olabilir. Evet, içerik olarak fazla bir şeyi olmayabilir ama Arda'nın görsel tasarım yeteneği buralarda öne çıkıyor. Bu yazının bile kapak resmini o yaptı.

ARALIK 2018:

Geek Ekranı 2018 ÖDÜLLERİ
Günümüze giderek yaklaşırken özel içeriklerimiz de artmaya başlıyor. 2018 sonunda yaptığımız ve kesinlikle 2019'da da yapacağımız ödül dağıtımı oluşturması eğlenceli bir yazıydı. Aday seçmeler, oylamalar, saymalar uzun sürse de sonucunu hepimiz sevdik.
OCAK 2019
Oscar Dosyaları

Kendi ödüllerimizi verirken Akademi de filmlere ödül verecekti ve biz buna hazırlık amacıyla bir sürü yazı yazdık. En iyi filme aday olan tüm filmleri konuştuk, tartıştık, upuzun yazılar yazdık. Üstüne tahminlerimizin bulunduğu bir yazı yazdık ki birkaç tanesi dışında hepsi tutmuştu.

TEMMUZ 2019 

Türk Sinemasının Saklı Cenneti: Görmezden GelinenlerAslında bu yazı temsili diyebiliriz. Sitemizde Godzilla Tarihi olsun, yukarıda gördüğünüz yazı olsun bir sürü emek harcanan ve istediğini elde edemeyen yazılar var. Anıl'ın Türk Sineması hakkında yazdığı yazı çok başarılı ve kesinlikle kaçırmayın derim.

Bir sürü atladığımız önemli yazımız olabilir ama genel ilerleyiş bu şekildeydi. İlk olarak yazılarına emek harcayan tüm yazarlara, ardından bu zamana kadar yazıları okuyan herkese teşekkür ederiz ve umarım okumaya da devam edersiniz. Peki o kadar geçmişe baktık, gelecekte bizi ne bekliyor? Şu an her şeyi söyleyemeyiz ama 2020'de Geek Ekranı bir sürü yeni içerik ile dolacak. Hatta bir tanesini şimdiden açıklasak mı? O zaman...


ŞİMDİ

Yanlış görmüyorsunuz, Geek Ekranı çok yakında Twitch'te de bulunacak hatta düşündüğünüzden de yakın. 12 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.30'da ben ve Arda Alev, X-Men konuşacağımız programımız ile başlayacak Twitch yayınlarımızı kaçırmayın deriz. Yayınları kaçırmamak için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz. Daha sonraki yazılarda ve yeni içeriklerde görüşmek üzere, hoşçakalın


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.