Öfke| Absolute Carnage Ara Sayıları- 8,9


Absolute Carnage yazılarında yine birlikteyiz. 8. hafta sadece bir sayı çıktığından atlasam da o sayıyı 9. hafta ile birleştirerek inceleyeceğim. Şimdiden iyi okumalar.

ABSOLUTE CARNAGE: IMMORTAL HULK #1

Hulk'ı Absolute Carnage'da ilk gördüğümüzde karakter daha önce hiç simbiyot ile birleşmediğinden biraz alakasız gelmişti ama bu sayı bolca şey anlatıyor. Tabii ki çoğu tie-in gibi hikayeye bir şey katmıyor ama Banner'ın nasıl bu hikayeye dahil olduğunu güzelce açıklıyor. Immortal Hulk serisini okumayanlar bazı yerlerde soru işaretleri ile okuyacak ama hikayeleri bağlama ve sonunda Absolute Carnage'ın 3. sayısında yaşanan şaşırtıcı olaya bağlanması güzel hazırlanmış. Banner'ın psikolojisine detaylıca bakan güzel yazımlı hoş bir sayı olmuş.


Filipe Andrade'nin çizimlerini çoğunlukla güzel buldum ama basit kaçtığı yerler de yok değil. Bazılarının çok hoşuna gidecek, bazılarının ise hiç gitmeyecek. Alışılması zor bir çizim. Yine de Al Ewing'in güzel yazımı ile zevkli bir sayı oluşturuyor.

Notum: 8.0

MILES MORALES #3

Önceki sayısını nefretle gömdükten sonra bu sayı hakkında hiçbir beklentim yoktu, belki o yüzden serinin diğer sayılarına göre güzel gelmiştir. Kesinlikle muhteşem bir sayı değil ama bir olay örgüsü var ve kesinlikle bir Miles sayısı gibi hissettiriyor. Sayı hikayeyi tamamlamakla birlikte güzel aksiyon veriyor ve ana hikayeye heyecan verici bir şekilde bağlanıyor. Son sayfası sayının en parladığı an olabilir. Çizim ise gayet güzel ve akıcı olmuş. Saladin Ahmed ve Federico Vincentini'nin 3 sayılık hikayesi fena bir şekilde bitmese de genel olarak gereksiz buldum.

Notum: 7.2

Amazing Spider-Man #31

Belki de Absolute Carnage'da geçen en iyi hikaye bu seride olabilir. Hikayeyi çok ilerletmiyor ama Peter'ın Green Goblin ile olan düşmanlığını ve nasıl herkesi hayal kırıklığına uğratıp durduğu çok güzel bir şekilde anlatılmış. Üstüne de Nick Spencer'ın güzel yazımı ve muhteşem aksiyon koyulunca kesinlikle okuyun demek geliyor içimden. Ayrıca Kindred karakteri hakkında büyük ipuçları vererek serinin gizemini ilerletmeyi başarıyor. Ryan Ottley'nin çizimleri ise her zamanki gibi çok iyi.

Notum: 8.7

Hikaye giderek sona yaklaşmaya başlamasıyla birlikte hikayeler sona ermeye başlıyor. Bakalım gelecek haftalar bizi nelerle karşılayacak.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.