BlizzCon 2019 Nasıl Geçti?


Her sene düzenli olarak yapılan ve biz Blizzard oyunlarını sevenler olarak heyecanla beklediğimiz BlizzCon bu sene 1-2 Kasım 2019 tarihlerinde yapıldı. Bol bol yeni içerik gösterilen fuarda nelerin duyurulduğuna gelin yakından bakalım.

Diablo 4


Uzun zamandır beklenen Diablo 4 etkiliğinde başında nefes kesici bir fragman ile duyuruldu.
Daha sonra oynanış tanıtımı gösterildi ki şahsen beğendim. Geçen sene yaşanan felaketten sonra mis gibi geldi.


Diablo Immortal

Önceki başlığın altında bahsettiğim "felaket" vardı ya kendisi bu oyun olur. Geçen sene Diablo diye heyecan yaptığı anda Blizzard'ın "mobil oyun" göstermesi tam bir fiyaskoydu. Oldukça dalga konusu da oldu. Neyse ben en iyisi sizi oynanış videosu ile baş başa bırakayım.

World of Warcraft: Shadowlands


Sinematik olarak çok başarılı bir fragman ile WoW: Shadowlands duyuruldu. WoW evreninde yeni bir sayfa açacak gibi gözüküyor. Oyuna yeni bölgeler ve zindan baskınları getirecek olan ek paketin içeriğine aşağıda bulunan videodan ulaşabilirsiniz.

Hearthstone Descent of Dragons


Hearthstone'a "Descent of Dragons" ek paketi ile ejderhalar geliyor! 

Hearthstone Battlegrounds 


Hearthstone'a gelen tek yenilik ejderhalar değil. Aynı zamanda yeni oyun modu olan Battlegorunds. 8 oyuncu ile oynadığınız modda amacınız galip gelmek. Yani kısaca kartlarla oynanan battle royale diyebiliriz.

Overwatch 2


Yıllardır beklenen olay sonunda gerçekleşiyor. Overwatch'a "hikaye modu" geliyor. Blizzard yine harika bir sinematik ile Overwatch'ın 2. oyununu duyurdu. Oyunun ilk Overwatch oyunundan olan en büyük farkı bahsettiğim gibi bir hikaye modu bulunuyor olması. 4 kişilik bir takım ile Overwatch'ın evreninde geçen olayları oynamaya hazır olun! Hikaye modunun yanında ise multiplayer taraf içinse yeni oyun modu "Push" tanıtıldı. Overwatch 2'nin çıkacak olması her şeyin baştan başlanılacağı anlamına da gelmiyor. Bütün ilerlemeleriniz ve kozmetikleriniz ikinci oyuna aktarılacak. Ayrıca ikinci oyuna sahip olmayanlar ikinci oyuna gelecek olan yeni karakterler ve haritalardan yararlanamayacak diye bir şey de yok! İki oyun arasındaki en önemli fark hikaye modu olacak. Onun eklenecek yeni grafikler ve oyun içi tasarımlar hem Overwatch 1 hem Overwatch 2 sahiplerinde bulunacak.


Böylelikle bir BlizzCon'un sonuna daha geldik. Sizin bu BlizzCon'da en çok yükseldiğiniz oyun ne oldu?

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.