DC Şubat 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

FLASH ÇAĞI BAŞLASIN

Flash serisi 50.sayısındaki büyük olaylarından sonra gümbür gümbür durmadan devam etti ve şimdi şubat ayında bu olaylar kapanacak ve daha büyük olaylar oluşacak. "Flash Çağı" adlı hikayede 2. Annual sayısında azıcık gösterilmeye başlanan Paradox adlı yeni karakterle karşılaşacağız ve bu karakter Flash'ı durdurmak için Godspeed'i gönderecek. 750. sayıda yaşanacak bu olayın yanında bir sürü yazar ve çizerden hikayeler de göreceğiz sayıda.

ALFRED'İ ANMAYA DEVAM 

Ocak ayında ne kadar Detective Comics Annual sayısında Batman'in Alfred'in ölümü hakkındaki üzüntüsünü okuyacak olsak da karakteri anma orada bitmeyecek. Alfred R.I.P adlı tek sayı bize Alfred'in önemini ve karakterler için taşıdığı değeri anlatmakla birlikte ileride neler olacağını da gösterecek.

DCEASED GERİ DÖNÜYOR

DCeased'in ana hikayesi bitmiş olsa da bu evrene yeniden bir bakış atacağız. Bu sefer düşmanların salgın sırasında ne yaptığını okuyacağız. DC'nin son zamanlardaki en çok dillerde dolaşan hikayesi yeni bir 3 sayılık seri ile dönecek ve bu sefer ana karakterlerimiz Deathstroke ve Red Hood olacak. Karl Mostert ve Trevor Scott ise çizer koltuğunda olacak.

GRANT MORRISON'IN YENİ SEZONU 

Grant Morrison'ın yazdığı Green Lantern serisi Blackstars mini serisinden sonra kaldığı yerden devam ediyor. Seri olarak ise "İkinci Sezon" diye anılacak. Hal Jordan, evrenin yeni ölümsüz kozmik karakterlerini aramaya başlayacak ve baya ilginç olaylar olacak. Seriyi okumuyorum ama muhtemelen okuyanlar baya sevinecek.

NEREDE KALMIŞTIK?

Bendis'in "Event Leviathan" hikayesi çoğu okuyucu için hayal kırıklığı ile bitti ve tatmin edici bir şekilde sonlanmadı. Leviahan'ı Action Comics serisinde artık bolca görecek olmamızla beraber çıkacak "Levaithan Dawn" hikayesinde kahramanlar karşılık vermeye başlayacak. Leviathan'ın dışında bir de Superman'in kimliğini dünyaya açıklamasıyla uğraşıyor. Villians sayısında kötülerin bu açıklamaya nasıl tepki verdiğini okuyacağız.

AQUABEBEK DOĞUYOR!

Çizgi romanlarda normalde zaman dünyamızdan daha yavaş akar ama konu bebek doğurmaya gelince insan zamanın nasıl geçtiğini anlayamadı. Bir süredir hamile olan Mera şubat ayında doğuma girecek ve açıklamaya göre Aquaman serisi için yeni bir dönem başlayacak. Bakalım Aquabebek ne kadar tatlı olacak?

HOŞÇAKAL SNYDER

Justice League serisini uzun zamandır Scott Snyder ilerletiyordu ve muhteşem bir iş çıkarıyordu ama şubat ayından başlayarak artık seride olmayacak. Hawkman serisinin yazarı Robert Venditti 40.sayıdan itibaren seriyi eline alacak. Snyder severler biraz üzülecek gibi. Justice League Dark serisinde ise Rebirth'ün başından beri sınırlı sayıda gördüğümüz Animal Man geri dönecek. Acaba hikayeyi nasıl etkileyecek?

KENDİ SONUNU SEÇ

The Terrifics'in 25. sayısı ile özel bir sayı hazırlayacak. Bu özel hazırlanmış hikayede önemli seçimleri biz, okuyucu, vereceğiz. Birden farklı sonu olan hikaye biraz kısa olacak gibi çünkü 40 sayfa dese de birkaç farklı şekilde ilerleyebilen bir hikayenin o kadar sayfaya sığdırılınca çok da uzun olacağını düşünmüyorum.

DC'nin şubat ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.