High School Musical: The Musical: The Series | İlk İki Bölüm İnceleme
Disney +’ın çıkışı ile başlayan orijinal dizilerinde ne kadar Mandalorian herkesin ilgisini yakalasa da benim hala merak ettiğim bir dizi vardı. O da başlıkta upuzun ismi ile gördüğünüz, muhtemelen çoğunuzun takmadığı bir dizi. Bu dizi filmin ne devamı, ne de reboot’u. Tamamen yeni bir şey...

High School Musical: The Musical: The Series (bir daha tüm ismi ile yazmayacağım), High School Musical filminin çekildiği lisenin filmin müzikalini yapmaya karar vermesini anlatıyor. Müzikal yapılırken olan gençlik olaylarını izliyorsunuz bir yandan ve bunlar Office tarzı bir belgesel çekimi ile anlatılıyor. Açıkçası ne kadar filme çok merak duymasam da ve gençlik dizilerini geride bırakmaya çalışsam da konu ilgimi çekmeyi başardı. Aynı evrende geçen bir dizidense veya yeniden yapımdansa kesinlikle daha iyi ve mantıklı bir karar. Yine de bunun bir gençlik dizisi olduğunu yeniden hatırlatmak isterim çünkü saçma ve yüz ekşitici anlarla karşılaşacaksınız.

HIGH SCHOOL MUSICAL: THE MUSICAL: THE SERIES ile ilgili görsel sonucu

Karakterlerden ne kadar bahsedeceğimi bilmiyorum, çoğu steryotip karakterler. Ayrılmış baş karakterler, hep en önde olmak isteyen yetenekli kız, baş kız ile artık birlikte olan sporcu erkek gibi kişiler var ama bir yandan orijinal film de böyle değil miydi? Filme fena olmayan göndermeler yapılırken ortalama karakterleri de beraberinde izliyorsunuz. Bir diğer ilgimi çeken kısım ise çekim şekliydi. Office gibi belki bu tiyatronun yapımının belgeselidir derken herhangi bir açıklama verilmemiş neden bu tarzda çekildiği hakkında ve bazen belgeselmiş gibi çekilirken bazen de düz dizi olarak çekilmiş. Bu ilerleyiş sinir etmedi değil.

HIGH SCHOOL MUSICAL: THE MUSICAL: THE SERIES ile ilgili görsel sonucu

Anlayacağınız bu uzun isimli dizi hakkında uzunca konuşulacak bir şey yok. Kalitesi biraz daha yükseltilmiş bir Disney Channel dizisi gibi diyebilirim sanırım. Yine de konusu ilgimi çekmeyi başardığından izlemeye devam edeceğim. Disney Plus’ın bize ileride neler sunacağını iple çekiyorum.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.