Marvel Ocak 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayınlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

SERİDEN SERİYE CATES

Donny Cates'in artık ne kadar çeşitli bir yazar olduğundan bahsetmemize gerek yok sanırsam. Kendisi aynı anda birçok seriyi güzelce ilerletebilme yeteneğine sahip. Ocak ayında ise yeni bir seriyle karşımıza çıkacak. Jason Aaron'ın bırakacağı Thor serisinin yeni sahibi Cates olacak ama dendiği gibi bir ruha karşılık başka bir ruh verilmeli. Cates, Guardians of the Galaxy serisine aralık ayında son verecek ve seri Al Ewing tarafından ocak ayında yeniden çıkacak.

IRON MAN İÇİN YENİ BİR YIL

Dann Slott'un Iron Man tarafında ise ilginç olaylar dönmeye devam ediyor. Yeni başlayacak ve bir süre devam edecek büyük serinin ana karakteri Arno Stark, Tony'nin yapay zeka vücudu ise ölmüş durumda. Bir nevi 2020'nin Iron Man eventi olacak. Zaten serinin ismi de Iron Man 2020.

ABSOLUTE CARNAGE'IN EKMEĞİNİ YEMEYE DEVAM 

Absolute Carnage bitse de bir süre daha Marvel tarafından ekmeği yenecek. Bu sefer ise bir Ravencroft serisi çıkacak. Carnage tarafından yıkılmış olan Ravencroft'u yerine getirmeye çalışırken o yerin sahip olduğu gizli sırlar açığa çıkacak. Tek sayılar ile başlayacak olay daha sonra bir mini seri olarak devam edecek. Tam da herkesin istediği şey.

KAHRAMANLARIMIZIN SON HİKAYELERİ

Marvel, ocak ayında The End adlı bir başlık altında birkaç tek sayı çıkaracak. Her sayıda başka bir kahramanın son hikayesini okuyacağız. Venom, Miles Morales, Captain America, Deadpool, Captain Marvel ve Doctor Strange şu anlık çıkacağı açıklananlar. Alternatif geleceklerde geçen bu hikayeleri merak etmiyorum değil.

OLD MAN HİKAYELERİ BİTMEK BİLMİYOR

Zamanında Old Man Logan çıktığında gayet temiz bir hikayeyle işini bitirmişti ama daha sonra bu farklı serilere ve başka karakterlerin o evrende yaptıklarını anlatmaya gelince işin asla bitmeyeceğini anladık. Dead Man Logan'dan sonra artık son verirler derken bir mini seri ile daha ortaya çıkıyor bu evren. Avengers of Wasteland anlayacağınız gibi bu evrende geçen ve genç kahramanların hikayeyi devam ettirdiği bir seri.

HAWKEYE VS. RONIN?!

Açıklanan bir başka mini seri ise Hawkeye: Freefall. Matthew Rosenberg tarafından yazılacak ve baya sevdiğim Otto Schmidt tarafından çizilecek seride ilginç olaylar dönecek gibi. Bunlardan birisi ise ortalıkta yeni bir Ronin'in dolaşması. Bu gizemin üstüne bolca aksiyon da göreceğimiz bir seri okuyacağız gibi gözüküyor.

BİR DAHA HULK SPIDER-MAN

Klasik bir hikaye vardır bilmem bilir misiniz. İki karakter vücut veya güç değiştirir ama bu sefer işler birazcık daha farklı olacak. Bruce bir gece uyanacak ve bir bakmış ki Hulk olmamış. Peki bu Hulk zihniyeti nereye gitti? Tabii ki de Spider-Man'e. Yani ortalıkta örümcek güçlerine sahip sinirli bir Hulk dolacaşacak. Tom Taylor tarafından yazılacak tek sayı ocak ayında raflarda olacak.

STAR WARS YENİDEN 

Çok çok uzun zaman önce başlayan Star Wars serisinin bitişi ile hayranlar Marvel'ın bir sonraki hamlesini merak ediyordu ve artık kesinleşti. Yeniden bir Star Wars serisi çıkacak ama nasıl bir önceki seri dört ve beşinci filmin arasında geçenleri anlattıysa bu sefer beşinci ve altıncı filmler arasında yaşananları okuyacağız. "Ben senin babanım" sözünden sonra neler geliştiğini uzun bir süre göreceğiz gibi.

Marvel'ın kasım ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en çok merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.