The End of the F***ing World 2. Sezon İnceleme


Maceraya Sahiden Kaldığın Yerden Devam Edebilir Misin?

İlk olarak 2017 senesinde 8 bölüm ile Netflix Platformu üzerinden yayınlanan ve talihsiz bir dizi macerayı konu alan The End of The F***ing World ikinci sezonu ile yeniden karşımızda.

Başrollerinde Jessica Barden ve Alex Lawther'ın yer aldığı ham ekibe ikinci sezonda Naomi Ackie katılıyor. Charles Forsman'in aynı adlı kara-mizah grafik romanından uyarlama olan yapımın yapımcılığını Charles Covell üstleniyor. Aynı zamanda dizinin BAFTA, Primetime Emmy ve Gotham gibi çeşitli festivallerde adaylıkları bulunuyor.


The End of The Fucking World’ün ilk sezonunu hatırlamak gerekirse başrollerde bulunan James ve Alyssa sorunlu bir ergenlik geçiren iki gençtir. Sıkıcı ve monoton hayatlarından kurtulmak isteyen bu iki genç bir maceraya atılır. Kendisinin sosyopat olduğunu düşünen James, kafasında Alyssa'yı öldürme fikrini kurar. İkisi birlikte bir yolculuğa çıkar ve hiç beklemedikleri olaylar başgösterir. Dinlenmek ve aslında eğlenmek için hiç bilmedikleri bir adamın evine zorla giren gençler bu evde yerler içerler ve dinlenirler. Ardından evin sahibi gelir ve Alyssa'yı fark eder. Ne olduğunu anlamayan Alyssa ile adam arasında bir arbede yaşanır. James olaya müdahale eder ve bir cinayet işlenmiştir. Asi ergenlerimiz olay yerini temizleyerek bu evden katil olarak ayrılırlar. Kaçmayı başardıklarını zanneden gençler yakalanır ve ilk sezon James'in vurulması ile sonlanır.

İkinci sezonda ise izleyenlerin düşüncesinin aksine James ölmemiştir. Uzun süre hastanede kalan James babasını kaybeder ve Alyssa'dan uzaklaşmıştır. Alyssa ile annesi olanları sindiremediği için üvey kardeşinin çiftliğine taşınır. Burada yeniden bir hayat kuran Alyssa bir çocuğa aşık olur ve evlenmeye karar verir. Evlenmeden bir gün önce bir paket alır. Aynı paketten James'in de alması üzerine James Alyssa'yı bulmak üzere yola koyulur. Alyssa'yı gözetleyen James ile Alyssa yüzleşir ve tekrar yeni bir macera başlar. Alyssa James ile bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sırasında Bonnie ile karşılaşırlar. Aralarına aldıkları bu yabancı kendilerine zarar verecektir ve hikayenin devamında iki sezon ile benzer olay dizileri gerçekleşir. Sonunda herkes yüzleşmesi gerektikleri ile yüzleşir ve her şey açıklığa kavuşur.


Karakterlerimizi ilk sezon ile karşılaştırmamız gerekirse James ilk sezona göre daha kırılgan iken Alyssa ise daha olgundur. Alyssa ilk sezonda olduğu kadarki enerjisini asla görmüyoruz. Hatta bunun aksine depresif bir durumu söz konusu. James ile inanılmaz bir mesafe içerisindeler ve olanları asla konuşmuyorlar. Ekibe yeni katılan Bonnie ise içine fazla kapanık ve öfke dolu bir kızdır.

Üçüncü sezonun gelmeyeceği kesinleşen The End of The Fuc***ing World'de ikinci sezon da hikayeyi çok başarılı bir şekilde tamamlamayı başarmışlar. Kullanılan tema ilk sezona göre daha depresif ve daha vahşet dolu. Olay örgüsü birbirini destekler nitelikte ve  karakterler açısından kurulması gereken bağı kurulmuş. Bunun dışında ikinci sezonun en çok beğendiğim kısmına gelirsek kesinlikle müzikleri. Kullanan müzikler her sahneye çok iyi bir şekilde entegre olmuş ve çok keyif veriyor. Bir izleyici olarak filmin devam etmesini istesem de üçüncü sezonun gelmeyeceği için mutluyum. Zaten hali hazırda mini bir dizi olan bu yapımı baymamak ve ana hikayeyi bozmamak adına gelmemesi daha uygun olur.


Eğer sizde bu macera ve vahşet dolu hikayeyi tamamlamak istiyorsanız Netflix platformu üzerinden The End of The F***ing World 2. sezonuna erişebilir ve gerçeklerle yüzleşebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.