DC Mart 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

ROBIN 80 YAŞINDA

2020, Robin'in yaratılışının 80.yılı olduğundan tabii ki karaktere odaklanan uzun bir sayı çıkacak. Bir sürü yazar ve çizerin bulunduğu sayı dünden bugüne Robin'in ilerleyişini ve o kostümü giyen her çocuğun hikayesini anlatacak. 96 sayfa olacak sayı 13'ten fazla yazar, 10'dan fazla çizer içerecek; 9 tane kapak bulunduracak ve 10 dolar olacak.

KING İŞ BAŞINDA

Tom King'i ne kdar sevemesek de aralarda çıkardığı mini projelerin hayran kılınası olduğunu söylememiz gerek. Vision ile başlayan bu ödüllerle dolu macerasını 2019'da Mister Miracle ile devam ettirdi. 2020'de büyük ödüllere aday olacağına inandığı seri ise Strange Adventures. Adam Strange'in aile hayatını ve zorluklarını anlacak seride King'e Mitch Gerads ve Evan Shaner eşlik edecek. Bence takip listenize eklemeniz gereken bir seri.

JIMENEZ BATMAN'DE

Superman ve Justice League serilerinden tanıyabileceğiniz muhteşem çizer Jorge Jimenez, Snyder ile Justice League'den ayrıldıktan sonraki işini bulmuş gibi. Çizer Batman serisinde James Tynion IV'e eşlik edecek. Hikaye ise Designer adlı yeni bir kötüyü tanatacak. Bu karakter birkaç süper kötüyü toplayıp gelmiş geçmiş en büyük en büyük soygunu planlayacak. Bakalım işler nasıl gelişecek?

HELL ARISEN SON BULUYOR

Scott Snyder mart ayında 4 sayılık ama bir o kadar da önemli Hell Arisen hikayesini tamamlayacak. Lex Luthor ve Batman Who Laughs'ın kapışmasını anlatan seri orduların savaşı ile bitecek. Savaşı kazanan ise Perpetua'nın yanında Multiverse'e hakim olma yolunda ilerleyecek. DC evrenini büyük çapta etkileyecek hikayeyi kaçırmayın.

JOKER'DEN BİR ZİYARET VAR

Uzun zamandır serilerde düşman olarak görmediğimiz Joker bu mart ayında Nightwing serisine gelecek. Planı ne bilmiyoruz ama dört Nightwing'e karşı olacak Joker acaba ne yapacak? Belki sonunda Dick Grayson'a kim olduğunu hatırlatır. Minik bir umut...

YOUNG JUSTICE GENİŞLİYOR

Young Justice serisinde büyük bir crossover geliyor. Seriye zaten konuk olarak Naomi katılmıştı ama bunun yanında Wonder Twins ve Dial H for Hero da seriye gelecek ama bunlar yine de yetmeyebilir. Aqualad, Arrowette, Spoiler ve Sideways takımın Star Labs'e karşı savaşında yardım edecek. Sayının açıklamasında bu dörtlüye yeni Young Justice denmiş, ilginç olacak gibi. 

DC'nin mart ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.