Marvel Mart 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

BİR TUHAF OKUL

Mart ayının büyük serilerinden biri Skottie Young'ın yazacağı ve Humberto Ramos'un çizeceği yeni seri Strange Academy açıklandı. Serinin detaylarına göre Doctor Strange yaklaşan öyle büyük bir tehdit hissetmiş ki bu tehdite karşı hazır bir ordu tutmak için genç büyücüleri eğiteceği bir okul açıyor. Bakalım bu muhteşem yaratıcı ekip Harry Potter sezintileri içeren bu hikayeyi nasıl işleyecek.

YENİ ÖRÜMCEK SERİLERİ

Spider-Woman yepisyeni bir seriye kavuşacağı aslında geçen ay açıklanmıştı ama birden marta taşındı ve bunla birlikte karakter de yeni bir kostüme sahip oldu. Ben çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim açıkçası. Diğer bir açıklanan seri ise Spider-Man Noir. 5 sayı sürecek mini seride kahramanımız bir dedektiflik macerasına çıkacak.

X-MEN HİKAYELERİ BİR ARAYA GELİYOR 

Bir süredir devam eden X-Men Podcast'imizde ana X-Men serisinin tam olarak bir hikayesi olmadığından şikayet etmiştik ama şimdi işler biraz değişecek gibi. New Mutants'ın da parçası olduğu bu hikayede bir sürü düşman var. Shi'ar ve Brood gibi düşmanlar varken Starjammers gibi karakterler de konuk olarak katılacak. Onun dışında yeni çıkacak X-Men serilerinde Cable ve Hellions bulunuyor.

YENİ MARVEL EVENTİ YOLDA

Marvel'ın Incoming sayısı ile oluşan hikayenin açıkladığına göre nisan ayında yeni bir event gelecek. 2020'nin büyük hikayesi denilen Empyre'a şimdiden yol yapılmaya başlanıyor gibi. Mart ayında "Meet the Skrulls" hikayesinden bildiğimiz ailenin olduğu bir sayı okuyacağız. Ana olay ise Skrull ırkı ve Kreeler arasında gelişecek gibi. Hikaye hakkında daha detaylı bir yazı gelecek.

GENÇLER YASADIŞI

Marvel'ın son yıllarda aldığı en büyük eleştiri genç kahramanlara verdiği büyük odaktı ama şimdi işler değişecek gibi. Yeni bir yasaya göre artık genç kahramanlara yasak koyulacak. Nedeni belli olmasa da tahminimizce olay yeni bir yasa olduğunda başı kötü bir duruma dayanıyor. Bu kahramanların, gençlerin geleceğinin nasıl şekilleneceğini bu sayı ile öğreneceğiz.

Marvel'ın mart ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Bir sürü yeni seri çıksa da diğer serilerde çok önemli bir şey yok gibi. Peki sizin en merak ettiğiniz şey hangisi?

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.