Mighty Morphin Power Rangers/Teenage Mutant Ninja Turtles #1 İnceleme


Yıllarca devam eden ve yenileşerek günümüze kadar gelmiş seriler denince aklıma hep Power Rangers ile Ninja Turtles gelir. İki seri de herkes tarafından bilinen,bir sürü kişinin çocukluğunu süsleyen ve o zamandan beri izlenen serilerdir. Peki ya bu iki seri birleşseydi ne olurdu? Dendiği kadar tuhaf ve heyecan verici mi olurdu? Bu sayıyı okuduktan sonra rahatlıkla söyleyebilirim ki evet olmuş, hem de muhteşem olmuş.

Kısaca bahsetmek gerekirse sayı Power Rangers'ın takımlarında bir süredir gözükmeyen Tommy'i ararken Ninja Kaplumbağalar ile karşılaşmasını anlatıyor ve hikaye oradan devam ediyor. Sayı sizin bu karakterleri zaten tanıdığınızı varsayarak direk hikayeye giriyor ve bol aksiyonlu bir sayı yaratıyor. Tabii ki bazı sorular oluşturduğu kısımlar var ama bunlar belli ki seri boyunca cevaplanacak tarzda yapılmış.


Aslında hikaye biraz basit hissettirebiliyor ama iki takımın da bir çocuk dizisi temel alınarak yazıldığından çok da hikayeyi takmıyorsunuz. Daha çok sevdiğiniz karakterleri birlikte görmenin heyecanı ile doluyorsunuz sayıda. Her karakter birbirinden ayırıcı ve güzel bir şekilde yazılmış. Leonarda ve kırmızı Ranger'ın liderlik özelliği öne çıkarken Donetello ile de mavi Ranger'ın zekası öne çıkarılarak karakterleri ayrı gösteren parçalarına odaklanılmış.

Ayrıca eğer aksiyon seviyorsanız kesinlikle tavsiye etmem gerekiyor çünkü bu serinin hızı çok yüksek ve yavaşlamıyor. Seri direk bir aksiyon sahnesi ile başlıyor ve ondan sonra da hep o şekilde ilerliyor. Diyalog ve aksiyon arasında da güzel bir denge sağlanarak sizi yormamayı da başarmış. Tek bu hızdan dolayı sayıyı hızlı bitirmiş gibi bir his oluşuyor içinizde ve daha fazlasını istiyorsunuz.


Sayının çizimleri ise kesinlikle inanılmaz. Tam çizgi filmden çıkma bir his vermekle birlikte karakterlerin eylemleri ve aksiyon sahneler çok akıcı olmuş. Simone Di Meo'nun çizimleri herkesin tarzı olmayabilir ama bu tarzı sevenler kesinlikle bayılacak. Ayrıca renkler de parlak ve güzel olmuş.

Kısacası Mighty Morphin Power Rangers/Teenage Mutant Ninja Turtles muhteşem olmuş. Eğer bu iki seriden birisini de takip ediyorsanız kesinlikle okumanızı öneririm. Hem eğlenceli, hem aksiyonlu hem de heyecanlı bir sayı olmuş. Kesinlikle devam edeceğim bir seri olması ile birlikte ile ileride olacakları merak ediyorum.

Notum: 9.3

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.