Venom #20 İnceleme


Absolute Carnage birçok kişi için tatmin etmeyici bir şekilde bitmişti ama yine de devamında olacaklar için herkes heyecanlıydı. Cates ise bunun üzerine Twitter'dan 20.sayının hikayeyi kapatacağını ve manyak şeyler göstereceğini açıkladı. Peki dediği gibi hikayeye düzgün bir son getirebilmiş mi?

Sayı Absolute Carnage'ın hemen sonrasında geçiyor. Kahramanlar kazanmıştır ama Eddie'nin aksine onlar gelecek tehlikeden haberdar değildir. Eddie, oğlu Dylan ile arasını düzeltirken bir yandan da sayının çoğunu kaplayan Maker kısımlarını okuyoruz. Maker, Dylan hakkında bazı açıklamalar yapmakla birlikte Venom serisinin yanında Marvel evrenini değiştirebilecek şeyler söylüyor. 


Sayı kesinlikle Absolute Carnage arkasından kalan bazı şeyleri toparlıyor ama hala bazılarınızın tatmin olacağını söylemek güç. Eddie'nin hikayesi sayıda bitirilse de dediğim gibi sayının odağı Maker üzerinde. Ne kadar daha çok Eddie ve Dylan görmek istesem de sayıda Maker'ın simbiyotlar ve Ultimate evreni hakkında söyledikleri kafamda bir sürü soru işareti oluşturdu. Belli ki Maker serinin ilerleyişinde önemli bir parça oynayacak. Belki de tek tehdit Knull değildir.

Bu sayıdaki hikayeden spoiler vermeden bahsetmek gerçekten zor çünkü sayıda aksiyon yerine tamamen diyalog görüyoruz ve bu diyalogların çoğu spoiler dolu açıklamalarla alakalı. Yine de söyleyebilirim ki sayıda birkaç tane retcon bulunuyor. Bu Cates'in ilk geçmişteki bazı olayları değiştirişi değil tabii, hatta bir tanesinde ölüm tehditleri aldı, ama ne kadar söylenenler ilginç gelse de bir önceki olaylar gibi şok edici değil.


Bu yan sayıların çizimleri gerçekten hoşuma gitti. Daha önce bir sürü kez Iban Coello'yu övdüm ve artık övmekten sıkıldım. Muhteşem işler çıkaran bir çizer ve kendisini sadece Venom değil ama başka serilerde de görmek istiyorum. Zaten bildiğim kadarıyla kendisini ileride bir Spider-Man sayısında göreceğiz.

Kısacası, Venom #20 bazı enteresan açıklamalar ile serinin geleceğini hazırlamakla birlikte Eddie'nin bu 20 sayıdaki hikayesine son getirse de çok şok edici veya güçlü bir sayı diyemeyeceğim. Evet, güzel bir son ama bu sonun büyük bir çoğunluğu Eddie'nin yerine yeni hikayeleri hazırlamaya harcanmış. Sonraki Venom Island hikayesini heyecanla beklemekle beraber bu sayıda açıklananların ne zaman yeniden bahsedileceğini merak ediyorum.

Notum: 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.