DC Nisan 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

80. YILLARI KUTLAMAYA DEVAM 

Geçen ay Robin'in 80. yılına özel DC'nin 100 sayfalık bir sayı çıkaracağını söylemiştik. Nisan ayında ise DC aynısını Joker ve Catwoman için yapacak. Birçok yazar ve çizerin bulunacağı sayılarda karakterlerin 80 yıllık geçmişlerine bakacağız. Bunun yanında bir sürü kapak da çıkacak. Joker sayısının bir özelliği ise içinde Scott Snyder'ın yazacağı son Joker hikayesinin bulunması olacak.

ŞAH MAT LEVIATHAN 

Event Leviathan eventi bir süre önce bitse de hikayeden yeni dallar çıkmaya devam ediyor. Checkmate adlı 6 sayılık mini seride Green Arrow ve Talia Al Ghul'un bulunduğu gizli bir ajan grubu Leviathan'a sızıp örgütü içten çökertmeye çalışacak. Soru "Leviathan Kim?"den "Leviathan'ı nasıl durdurabiliriz?"e döndü anlaşılan. Seriyi Brian Michael Bendis yazacak ve Alex Maleev çizecek.

JOKER SAVAŞI GELİYOR

Yılın muhtemel büyük Batman hikayesine hazırlıklar yapılmaya başlanıyor. "Joker War" adlı hikaye Joker'in Batman'in kimliğini dünyaya açıklama motivasyonuyla Gotham'ı ele geçirmesi olacak. Nightwing serisinde de Joker'in olması işleri daha da gerici hale getirecek. Son yıllarda Batman Who Laughs ile Bane'i ön planda gördüğümüz için Joker'i çok baş kötü olarak göremiyorduk ama artık işler değişecek gibi.

SUPERBOY İÇİN YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Young Justice serisi ile Connor Kent, Superboy, evrene geri dönmüştü ama artık kimse onu hatıralamıyor. Nisan ayında Action Comics serisinde de gözükecek Superboy, uzun zamandan sonra Superman ile karşılaşıp kendisine yeni bir kimlik arayacak. Aynı zamanda Superman'in tüm dünyaya kimliğini açıklayışının Connor'ı nasıl etkileyeceğini göreceğiz.

BATGIRL DICK'IN KATİLİ İLE KARŞI KARŞIYA

Geçen senenin en büyük olaylarından biri Dick Grayson'ın vurulup kimliğini unutmasıydı. Batman ne kadar bunu yapan KGBeast'e payını verse de Beast asla pes etmedi. Bunun üzerine sevdiği kişiyi kaybeden Batgirl sonunda bu katil ile karşılacak. Sevdiği kişinin onu hatırlamamasının getirdiği nefretten sonunda kurtulabilecek mi?

YENİ LEGION ÜYELERİ

Legion of Superheroes serisi son hızla devam ederken yeni karakterler de tanıtılmaya devam ediliyor. 31. yüzyılın yeni kahramanlarında Gold Lantern, Doctor Fate ve Monster Boy bulunuyor. Sayının açıklamasında ayrıca bu karakterlerden birinin Jon Kent ile bir bağlantısı olacağı yazıyor. Gold Lantern'ın geçmişini ve evrene tanıtılışını merak ediyorum açıkçası.

DC'nin nisan ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.