Marvel'ın Mutant Dalgasında Sırada Ne Var?

Geçen yılki House of X, Powers of X serileri X-Men franchise'ının beyni Jonathan Hickman ile diğer birçok yazar ve çizer, X-Men dünyasını yeniden canlandırdı diyebiliriz.

Şimdiyse Marvel, X-Men çizgi roman serisiyle 2020'ye giriş yaparken, yepyeni yedi serisiyle büyük bir büyüme hamlesine geçmek üzere. X-Men hayranlarının önümüzdeki aylarda bekleyebilecekleri tüm yeni seriler ise detaylıca aşağıda duruyor.

X-MEN/FANTASTIC FOUR


Önümüzdeki ay yazar Chip Zdarsky, çizerler Terry ve Rachel Dodson ile birlikte 4 sayılık bir crossover-mini seri ile karşımıza çıkacak. Seri, Omega-level bir mutant olan Franklin Richards'a odaklanacak.

X-Men/Fantastic Four #1, 5 Şubat 2020'de raflarda olacak.

  WOLVERINE


X-Force'un yazarı Benjamin Percy, halihazırda Logan'ın maceralarından bazılarının yazarlığını yapmıştı. Şimdiyse Adam Kubert ve Viktor Bogdanovic'in resmedeceği solo bir Wolverine serisi üzerinde çalışıyor. Seri hakkında çok fazla şey açıklanmamış olsa da, ilk sayının çok büyük olacağını ayrıca ton ve stilistik olarak iki farklı hikayeye sahip olacağını biliyoruz. Seri, Professor X’in Krakoa ile olan planına kuşkuyla yaklaşan Logan’ın hikayesine odaklanacak.

Wolverine #1, 20 Şubat 2020'de raflarda olacak.

  GIANT-SIZE X-MEN


Jonathan Hickman ve sanatçı ekibi, ünlü X-Men serilerinden Giant-Size X-Men'i yeniden canlandıracak. Seri, farklı karakterlere odaklanacak şekilde, 5 ayrı one-shot special'ı olarak piyasaya çıkacak. İlk olarak, Jean Grey ve Emma Frost, Storm'u kurtarmak için bir araya gelecek. Diğer sayılarda ise Magneto ve Nightcrawler ile ilgili hikayeler yer alacak.

Giant-Size X-Men: Jean Grey and Emma Frost #1, 26 Şubat 2020'de raflarda olacak.

  CABLE


Gerry Dugan ve Phil Noto'dan Mart ayında yeni bir Cable solo serisi geliyor. Seri, alışık olduğumuzun aksine daha genç bir Cable'ı ele alacak. Karakterin bu versiyonu şu anda Fallen Angels serisinde gözüküyor fakat yakında Pixie ve Armor gibi mutantlarla yeni serisine kavuşacak.

Cable #1, 11 Mart 2020'de raflarda.

  HELLIONS


Yazar Zeb Wells ve çizer Stephen Segovia’dan gelecek olan seri, Mr. Sinister'ın liderlik ettiği, Psylocke ve Havok eşliğinde eski villainlardan oluşan bir X-Team ekibi ile Krakoa'nın kurduğu bu yeni düzeni derinlemesine ele alacak.

Hellions #1, 25 Mart 2020'de raflarda.

  X-FACTOR


Seri Northstar, Polaris, Prodigy, Eye-Boy, Daken ve Prestige'in mutant ölümlerini ve kaybolmalarını araştırmak için The Five ile yaptığı iş birliğini ele alacak.

X-Factor #1, Nisan 2020'de raflarda olacak.

  CHILDREN OF THE ATOM


Tamamen yeni karakterlerden oluşacak olan bu seri, ''Ya X-Men'in sidekick'leri olsaydı?'' sorusuna cevap olacak gibi duruyor. Paylaşılan kapak görseline göre bu genç mutantlar, klasik X-Men karakterlerine benzer güçlere sahip olacak.

Children of the Atom #1, Nisan 2020'de raflarda olacak.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.