Venom #21 İnceleme


Bu sayı 2019 senesinin son haftasında çıktı diye mi bilmiyorum ama sanki bu sayı ile 20. sayı arasında çok zaman geçti. O arada tabii ki Absolute Carnage'ın ağırlığını üzerimizden attık ve yeni hikayeler için yer açtık. Cates de bu sürede boş durmadı tabi. Peki Donny Cates yeni Venom hikayesinde yavaş mı ilerlemek istiyor yoksa hala büyük gitmeye devam mı edecek? Olaylar biraz karışık gibi.

Hikaye Absolute Carnage'dan birkaç hafta sonra geçiyor ve karakterler ne kadar gelen bir tehdidin olduğunu bilse de yeni çıktıkları olayın yoğunluğundan kurtulmaya çalışıyorlar. Eddie Brock, yaşanan büyük olaylar ve açıklamalardan sonra oğlu ile arasını iyi yapmaya çalışıyor. Aynı zamanda artık kahramanlar dünyasına daha da atılmaya başlıyor ve sayı böylece Avengers'ı da içermeyi başarıyor. Tabii ki beklenmeyen şekilde her şeyin yine Carnage'a bağlanması ve Eddie'nin bu durumu çözmek için hikayeye de ismini veren adaya gitmesi ile enteresan şekilde devam ediyor.


Anlayacağınız sayı gayet büyük şeyler içeriyor ama bunları yavaşça ve daha çok sonraki sayıları hazırlayacak şekilde yapıyor. Absolute Carnage'ın karakterler üzerindeki etkisi güzel gösterilmiş ve eksik bulduğum Avengers'ı buradan bağlaması güzel olmuş. Eddie ne kadar kendini ait hissetmese de sonunda ihtiyacı olan yardıma sahip olduğunu düşünüyor. Kısacası daha iyi olmaya çalışan ama içini korku kaplayan bir karakter görmeye başlıyoruz.

Ayrıca Carnage'ın olması hiç zorlama hissettirmiyor. Spoiler vermeyeceğim ama akıllıca, korkutucu ve şaşırtıcı bir şekilde bağlıyorlar. Sayı Carnage'dan sonra tamamen bir yön değiştiriyor ve ilginçleşiyor. Adayı sayıda çok görmedik ama umarım korktuğum gibi sadece nostalji niyetine değil ama hikayeyle alakalı bir şekilde kullanırlar. Düz bir adadan farkı olsun ve oraya gitmesi sadece rahatlamasından daha fazla şey içersin.


Ryan Stegman bildiğim kadarıyla bir süre boyunca rahatlamada olacak. Onun yerine ise bu süre zarfında ünlü Marvel çizeri Mark Bagley devralacak. Stegman kadar iyi değil ve çok tarzım olduğunu söyleyemem ama Marvel'ın köklü çizerlerinden olduğu için saygım sonsuz. Ayrıca karakterlerin ifadelerini çok güzel göstermiş.

Venom hikayeye yavaş başlasa da ilginç mevzuları ele alarak hikayeye yeterince heyecan yaratmamızı sağlıyor. Ada fikrinin nasıl çalışacağını merak etmekle beraber Eddie'nin karakterini etkileyecek büyük şeyler yaşanacağını düşünüyorum. Umarım bu sadece bir ara hikaye değildir ve Cates gerçekten büyük şeyler planlıyordur bu hikaye için.

NOTUM: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.