Crash Team Racing Nitro Fueled İnceleme | Evrenin En İyi Kart Racing Oyunu Geri Döndü!


Crash Bandicoot benim en sevdiğim oyun karakteridir. Tabii bundaki en büyük etki ilk oynadığım Playstation oyununun Crash Bandicoot 1 olması da olabilir bilemiyorum. En sevdiğim oyun karakteri olduğu için de o zamanlar bütün oyunlarını oynamak istiyordum ve imdadıma korsan oyun dükkanları yetişti. Maalesef o zamanlarda orijinal oyun bulmak neredeyse imkansızdı bu yüzden korsan oyun almak zorunda kalıyordum, neyse ilk Crash üçlemesini bitirdikten sonra Team Racing'i keşfettim ve beni Kart Racing türü ile tanıştırdı. Bu hayatımda oynadığım en eğlenceli yarış oyunuydu ayriyeten yarış oyunlarının aksine Crash Team Racing'de bir hikaye modu da bulunuyordu. Zevkten dört köşe olarak kaç hafta oynadım hatırlamıyorum fakat bundan sonra çıkan hiçbir Kart Racing oyununu beğenmedim çünkü Crash Team Racing çıtayı o kadar çok yükseltti ki diğerleri o çıtaya erişemedi ve tam tamına 20 sene sonra Beenox tarafından Crash Team Racing'in Remake'i çıktı!


Hikayemiz Crash Bandicoot: Warped ile başlıyor. Evrenin en hızlı yarışçısı Nitros Oxide, dünyaya gelip dünyada yaşayan bütün canlılara meydan okuyor. Eğer dünyada yaşayan canlılar kazanırsa dünyayı rahat bırakacak fakat Nitros Oxide kazanırsa dünyayı bir otoparka çevirecek. Seçtiğimiz kahramanımız Ripper Roo, Papu Papu, Komodo Joe ve Pinstripe Potoroo'yu yenip 4 tane boss anahtarı ile birlikte Nitrox Oxide'ı yenmeye hak kazanıyor. Eğer Nitros Oxide'ı yenersek Nitros Oxide dünyayı terk edip bir daha geri dönmüyor. Hikayemiz alışılmışın dışında bir hikaye değil hatta çok basit ama kötü olduğunu da söyleyemem. Oyuna gerçekten güzel bir katkı olmuş.

Oynanış ise diğer Kart Racing oyunları gibi kolay ama ustalaşması zor. Crash Team Racing'de R1 tuşu ile drift yapabiliyor ve 3 kere art arda hızlanabiliyoruz tabii hızımızı tek arttıran tek şey drift değil, hız padleri de hızlanmamızı sağlıyor. Bunların üzerinden geçtiğimiz taktirde karakterimiz hızlanıyor.

(Bu ekran fotoğrafı oyunun ilk çıktığı zaman alınmıştır.)

Karakter kadrosu oldukça geniş. Team Racing ve Nitro Kart'taki bütün karakterler oyunda bulunuyor ayrıca oyuna her ay Grand Prix adında yeni sezonlar geliyor ve bu sezonlar ile birlikte yeni karakterler, kostümler ve haritalar geliyor. Haritalar demişken Team Racing ve Nitro Kart'taki bütün haritalar yeniden yapılmış ve oynaması çok eğlenceli. Grand Prix'te gelen haritaların hepsini Beenox kendisi yapmış.


Kostüm olarak ise her karakterin (Geary haricinde :( Zavallı Geary keşke Beenox ona da kostüm yapsa) farklı türlü kostümleri var. Kostümler kozmetik harici bir işe yaramıyor. Kostümleri, Karakterleri ve diğer eşyaları almak için Wumpa Coin toplamamız gerekiyor ki bunları da farklı oyun modlarını veya multiplayer oynayarak kazanıyoruz.

Oyun modları bayağı geniş. Hikaye modu, Time Trail, Time Relics ve daha fazlasıyla birlikte oyunda battle mod da bulunuyor. Bu oyun modunda savaşıp diğer yarışçıların canını bitirmeye çalışıyoruz. Multiplayer bazen sıkıntı çıkarsa da genel olarak eğlenceli.


Grafikler ve müzikler çok güzel. Grafikler yeniden elden geçirilmiş ve çok iyi gözüküyor. Müzikler ise tekrardan yapılmış ki ayrıca nostaljik anlar yaşamak isterseniz ayarlardan eski müzikleri açıp eski haliyle oynayabilirsiniz.

Genel olarak toparlarsam, Activision'un yaptığı en iyi remake olmuş. Benim gibi Crash hayranıysanız, neyse kimi kandırıyorum Crash hayranıysanız zaten bu oyunu alıp oynamışsınızdır.

PUANIM: 85/100 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.