DC Mayıs 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

ÖLÜMCÜL METAL BAŞLIYOR

Scott Snyder, Metal eventi ile başlattığı ve daha sonra Justice League'inde de devam ettirdiği hikayesinin büyük kapanışını mayıs ayında başlatacak. Death Metal ismi ile gelecek seri Snyder'ın Justice League'i bıraktığı sayıdan devam etmekle beraber Hell Arisen serisini de devam ettirecek. Bu sefer ne gibi manyaklıklar, aksiyonlar göreceğiz bilmiyoruz ama sanki Wonder Woman biraz daha öne çıkacak gibi.

?!

Uzun zamandır söylentileri duyulan 5. Jenerasyon adlı olay gerçekleşmeye başlanacak gibi. Sevdiğimiz ana karakterlerin yerine All-New All-Different Marvel'da olduğu gibi başka karakterler geçecek. FCBD (Free Comic Book Day) Generation Zero sayısı ile başlayacak hikaye her ay başka bir zamanı anlatarak devam edecek. Bolca retcon ile yeni DC zaman çizelgesini anlatacak seriyi merakla bekliyoruz.

ÇOCUKLUĞA DÖNÜŞ

Birçok insanın çocukluğunu süsleyen Batman: The Animated Series çizgi roman formatında yeniden geliyor. 6 sayılık seri New Adventures zamanında geçmekle beraber daha çok Bat-Family odaklı olacak. Serinin yazarları ise animasyonun yapımcılığını yapmış Paul Dini ve Alan Burnett olacak. Biraz daha çizgi filmsi bir ciddiyete sahip olacağını düşünüyoruz.

BİR 80.YIL DAHA 

Her ay olduğu gibi DC, bir başka karakterin daha 80.yılını kutlamak için özel ve uzun bir sayı çıkaracak ama bu sefer bir şeyler farklı. Bir karakterin 80.yılını kutlamaktansa direkt tüm Green Lanternların 80.yılı kutlanacak. Alan Scott'tan Simon Baz'e kadarki tüm büyük savaşçıların hikayelerini okuyacağız. Sayı Geoff Johns, Jeff Lemire ve Ivan Reis gibi büyük isimler de içerecek.

JOKER SAVAŞI KIZIŞIYOR

Büyük Batman hikayesi Joker War'un başlaması ile birlikte diğer serilere yayılacağını da öğrenmiş olduk. Barbara'ya bir ziyaret olsun, Nightwing'e kimliğini yeniden kazandırmaya çalışma olsun diğer karakterleri de etkileyecek. Ayrıca Joker'in yeni yardımcısı olacak Punchline bu hikayede büyük bir yer oynayacak. Hatta Dick'in kimliğini hatırlaması için de yardımcı olacak gibi. Joker ise önceden hep Batman ile kendisinin sonsuza kadar savaşmasını istemiş olsa artık motivasyonu değişti ve hikayeye son bir parça koymak istiyor.

DC'nin mayıs ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.