Marvel Nisan 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

YENİ BİR İMPARATORLUK YÜKSELİYOR

Birkaç aydır temelleri hazırlanan Empyre eventi nisan ayında kesin olarak başlıyor. Avengers ve Fantastic Four'un öne çıkacağı event tüm Marvel evrenine sıçrayacak. Kree ve Skrullar birleşip Hulkling tarafından yönetilen yeni bir imparatorluk kurdu. Bu ordu ise dünyaya saldırmaya geliyor. Avengers daha savaş amaçlı hazırlıklar yaparken Fantastic Four diplomatik şekilde ilerlemeye çalışacak. 6 sayılık hikaye yaz aylarını ele geçirecek gibi.

ZOMBİLER YENİDEN UYANDI

Marvel Zombies hikayesi yıllar boyunca evrilerek ve çevrilerek günümüze kadar gelmeyi başardı. Geçtiğimiz Cadılar Bayramı'nda çıkan tek sayısı ise baya sevildiği için onun devamı niteliğinde gelecek 4 sayılık Resurrection serisinde virüs artık dünyaya gelecek. Birçok kahraman uzayda Galactus'un içindeki virüsten etkilenmişti zaten ve şimdi daha da tehlikeli olacak.

YASA DIŞI KAHRAMANLAR ARTIYOR

Geçen aylarda açıklanan genç kahramanların artık yasa dışı olma durumu daha da ciddileşecek. Ms.Marvel'ın kimliğini açıklayacağı söylentilerinin yanında Champions'ın yanına başka genç kahramanlar da bu yasaya karşı olacak savaşa katılacak. Power Pack başta olmak üzere Night Trasher'ın kuracağı yeni New Warriors takımı yasaya baş kaldıracak.

BLACK WIDOW FİLMİNE HAZIRLIKLAR

Mayıs ayında bir Black Widow filmi mi çıkacak? Marvel hemen filmden yararlanmak için Black Widow ile alakalı yeni şeyler çıkarmalı. Mesela Kelly Thompson'ın yazacağı yeni bir seri çıkacak. Black Widow serileri çoğunlukla çok ilerleyemeden satışlardan dolayı bitmişti ama belki bu sefer filmin çıkması ile gerçekten devam eder. Ayrıca Widow's Sting adlı ayrı bir tek sayılık hikaye çıkacak. 

X-MEN İÇİN YENİ BİR DÖNEM Mİ BAŞLIYOR?

Öncelikle gelecek serilerden daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik zaten. Oradan nisan ayında geleceklere bakabilirsiniz. Nisan ayında ayrıca bir de seri bitecek. Fantastic Four/X-Men serisi sona erecek ve belki de X-Men serilerinin geleceğini etkileyecek. Franklin Richards'ın kaderinin sonunun ne olacağı ve Children of the Atom'a bağlanıp bağlanmayacağını öğreceneceğiz.

YAZIN ÖRÜMCEK HİKAYESİ

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Spider-Man serisinin yönünü değiştirecek bir hikaye olacak. Sins Rising adlı hikayede Kindred, ölümden döndürdüğü Sin Eater'ı Spider-Man'in üzerine salacak ve büyük bir hikaye oluşacak. Nisan ayında Prelude sayısı ile başlayacak hikayeye heyecanlanmak istesem de Nick Spencer'ın Spider-Man serisinde yaptıklarından sonra çok umudum kalmadı.

MOON KNIGHT VS AVENGERS

Avengers #33 ile başlayacak yeni hikayede çılgınca şeyler olacak! Mumyalar uyanıyor, gizli ordular Wakanda'ya yaklaşıyor, karanlık bir tanrı Asgard'a geliyor. Bunların üstüne Moon Knight hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde Avengers'a saldırıyor. Peki bunların arasındaki bağlantı ne ve daha ne gibi kötü şeyler olacak? Avengers'ı düşüşe sürükleyecek hikaye nisan ayında başlıyor.
Marvel'ın nisan ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.