Venom #23 İnceleme


Absloute Carnage sonrası Venom serisine bayılanların bazıları tatmin olmamış kalırken benim de içinde bulunduğum bir kesim gelecek için daha da heyecanlanmaya başlamıştı. Sadece event var diye Venom okumaya başlayanlar bile oldu. Venom serisinin devamında ne olacağını bekleyenler de böylece artmaya devam etti. Peki artık ortasına geldiğimiz bu enteresan hikaye beklentileri, merak edenleri tatmin edebildi mi?

Geçen sayının sonunda simbiyotunu kaybetmiş Eddie, daha da ağır bir darbe almıştı. Brock, bu haliyle Carnage'leşmiş adadan kurtulmaya çalışmakla uğraşmaktadır ve bunun için...bir dağa çıkacaktır. Merak etmeyin söylediğimden daha enteresan sayı. O sırada ise Dylan'ın evcil simbiyotu ile olan ilişkisi daha da ilginçleşiyor ve artık bu yolda büyük bir adım atmaya çalışıyor.


Yine çok hızlı bir şekilde ilerleyen ama konuşulacak çok az şey veren bir sayı. Yazım, aksiyon, heyecanlı anlar baya kaliteli ama sayı bitince kalıyorsunuz ve "Ben şimdi sonraki sayı için bir ay daha mı bekleyeceğim?" diyorsunuz. Sayının sonlarına doğru yaşananlar ne kadar iyi olsa da her şeyin birden olup kalması sinirlendiriyor. Sayıda hikayenin çok ilerlemediğini ama bir yandan da olanları düşündüğünüzden her şey hem çok hızlı hem de çok yavaş geliyor.

Bunun yanında Eddie'nin adada yaşadığı zorlukları okumak baya enteresan. Çok daha farklı bir atmasforde çok daha zorlu koşullarda bulunmasıyla karakter daha güçlü anlatılıyor. Pes etmemeye çalışan fakat her ilerlemeye çalıştığında korkunç koşullar altında kalan bir karakter okuyoruz. O sıradaki Dylan ile alakalı durumlar ise giderek ilginçleşiyor ve daha hikayeye dahil hale geliyor. Karakter Web of Venom sayısındaki iğrenç ve sosyopat halinden kesinlikle daha iyi yazılmış.


Mark Bagley'nin çizimleri gayet güzel. Simbiyotla birleşmiş adadaki hayvanların görünümünü, karakterlerin ifadelerinin çizimini baya beğendim. Eddie'nin sakalını özlesem de bu çizim tarzına hiç yakışmayacağını düşünmekle birlikte Bagley'nin temiz yüzlü Eddie çizimini gayet beğeniyorum. Renklendirme de baya başarılı olmuş. Daha çok karanlık renkler var ama renkler öne çıkması gerektiğinde öne çıkmayı başarıyor.

Venom #23 her ne kadar dediğim gibi yavaşlık ve hızlı olma arasında bir kafa karışıklığına sebebiyet verse de güzel yazım, çizim ve muhteşem anlar ile kendini yukarı çekmeyi başarıyor. Belli ki bu biraz daha bizim dinlenmemiz gereken, karakterin ise acı çekmesi gereken bir hikaye olsa da devamını kocaman bir merakla bekliyorum. Belki de seri iki haftada bir çıksa biraz daha anlayışla karşılardım ama bir ay bekleme için bu sayı tuhaf geliyor.

Notum: 7.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.