Call of Duty: Warzone İnceleme | Şu Zamana Kadar Çıkmış En İyi Battle Royale Oyunu!


Battle royale ve multiplayer oyunları ile aram maalesef iyi değil. PUBG çok sıkıcı olduğu için, Fortnite yenilikten yoksun olduğu için ve Apex Legends ise içerik sıkıntısı yüzünden benim hiçbir şekilde ilgimi çekememişti. Bu yüzden Warzone ilk sızdırıldığında gülmüştüm çünkü Activision aynı hatayı Black Ops 4'te yapmıştı (Hayır oyunu satın almadım 2 günlüğüne denedim. Bir CoD hayranı değilim!). Çünkü Black Ops 4'ün battle royale'i paralıydı ve sistemi çok karışıktı bu yüzden insanlar beğense bile bir süre sonra oyuncuları bir hayli azaldı. Sonuç olarak Black Ops 4'ün battle royale'i unutuldu gitti şu an bile doğru düzgün kimse hatırlamıyor. Peki cuma günü çıkan Warzone hatalarından ders almış mı yoksa Black Ops 4'teki gibi garip mi? şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu battle royale olmuş!

Bu bir battle royale olduğu için oyunu 3 başlıkta ele alacağım; Oynanış, battle pass ve tabii ki grafikler ile teknik detaylar. O zaman oynanış ile başlayalım. Oyunun oynanışı klasik fps oyunları ile diğer CoD oyunlarına nazaran biraz daha yavaş ama kayma ve bir yerlere tırmanma özelliklerini halen kullanabiliyoruz. Böyle büyük bir haritada bu özellikler çok işe yarıyor. Onun dışında silahların kullanımı çok rahat ve vuruş hissiyatı tam olması gerektiği gibi. Sniper ile birini vurduğunuz veya shotgun ile birinin kafasını patlattığınız zaman istediğiniz tepkiyi alabiliyorsunuz. Klasik battle royale dışında bu oyuna büyük bir darbe indirmişler o'da haritaya 150 kişinin atlaması. Sakın gözünüz korkmasın, o 150 kişinin %50'si ilk 15 dakikada haritadan siliniyor. Ayrıca oyun menüsünde yaptığınız ekipmanları para yardımı ile çağırabiliyorsunuz. Bu arada para demişken oyunda para çok önemli bir rol oynuyor. Para ile ölen arkadaşlarınızı çağırabilir veya killstreakler satın alabilirsiniz.


Peki oyunda öldünüz, direkt menüye mi atılıyorsunuz? Tabii ki hayır! Oyun sizi Gulag adında bir hapishaneye atıyor. Aslen Modern Warfare (2019)'un ana bir oyun modu olan bu özellik sayesinde rastgele bir oyuncu ile teke tek maça çıkıyorsunuz. Kazanan ise haritaya geri dönüyor. Çok basit bir sistem ama oyunun size bir şans tanıması çok güzel olmuş. Ayrıca öldünüz diye üzülmeyin arkadaşlarınız sizi para ile tekrar canlandırabilir yani bu da demek oluyor ki oyun sizin ölmenizi hiç istemiyor.

Battle pass'e gelirsek ben şu hayatımda ücretsiz olan bir oyuna para yatırmadım ve Warzone benim için bir ilk oldu. Warzone'un battle pass'i 100 aşamadan oluşuyor ve size kozmetik ödüller veriyor başka hiç bir esprisi yok ama açık konuşmak gerekirse Modern Warfare oyunlarında Ghost karakterine hayrandım ve onu görünce direk alasım geldi. Şunu da belirteyim battle pass'e bir kez para verdiniz mi bir daha vermenize gerek yok çünkü diğer battle pass için size gerekli parayı veriyor.

Grafikler gayet iyi. Konsolda kaplamalar maalesef geç yükleniyor ama onun dışında görsellik şahane. Oyun stabil olarak 60 fps çalışıyor ve bu kadar işte. CoD Warzone benim için şu zamana kadar çıkmış en iyi battle royale oyunu. Arkadaşlarınız ile eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız direkt olarak indirin. Battle royale oyunları arasında oyuna puanım:

PUANIM: 80/100

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.