DC Haziran 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

DCEASED EVRENİNE YENİDEN DÖNÜYORUZ

Güçlü bir çıkış ile bize yeni bir zombi öyküsü sunan DCeased, daha sonra Unkillables mini serisi ile devam edeceğini açıklamıştı. Şimdi ise direkt olarak ilk hikayenin devamı niteliğindeki Dead Planet adlı hikaye başlıyor. İlk hikayeden yıllar sonra geçecek 6 sayılık seride artık büyümüş Jon Kent ve Damian Wayne, kendi Justice League'ini kurmuş olacak. Dünyadan ne kadar uzağa gitseler de yine de dönmeleri için bir sebep çıkacak.

YILLARDIR BEKLENEN HİKAYE SONUNDA BAŞLIYOR

Taa Rebirth'in başından beri beklenilen, yıllar önce duyurulan, Three Jokers adlı hikaye sonunda haziran ayında raflarda yerini alacak. Neden üç tane Joker olduğunun gizemini öğreneceğimiz seri artık ne yazık ki ilk duyurulduğu zamanki gibi heyecanlandıramıyor ve muhtemelen de istediği etkiyi veremeyecek. Geoff Johns'un ve Jason Fabok'un elinden çıkacak seriyi yine de bekliyoruz.

JOKER SAVAŞI DAHA DA GELİŞİYOR

Joker Savaşı birden fazla Batman çizgi romanında devam ederken Harley Quinn, Batman serisinde önemli bir yere sahip olacak. Savaş için kilit bir nokta oynuyor olabilir. Aynı zamanda James Tynion IV, yine yeni bir karakter getirecek. Clownhunter isminden de anlayacağınız gibi Joker'in ordusu Gotham'ı ele geçirmişken karşı çıkacak bir karakter. Seri 100. sayısına yaklaşırken işler kızışacak gibi.

ZOOM EKİBİ TOPLANIYOR

Flash serisinde Paradox olayları bittikten sonra rahat nefes alamayacağınız anlaşılan. Çünkü sırada "Legion of Zoom" var. Captain Cold, Trickster, Turtle, Grood gibi düşmanların olduğu ekip saldırıya geçiyor. Hikaye bunla kalmayıp Flash'ın gelecekten gelen ve ele geçirilmiş çocukları Tornado Twins de Flash'a kafa tutmaya geliyor.

DEATHSTROKE ANİMASYON EVRENİNE GELİYOR

Geçen ay bahsettiğimiz Batman animasyonunun çizgi roman olarak çıkacak devamına Deathstroke katılacak. Kendisi daha önce Teen Titans animasyonunda gözükmüş olsa da Batman animasyonlarında hiç gözükmedi. Bakalım bu evrenin Deathstroke'u nasıl ele alınacak.

YENİ SHAZAM EKİBİ

Uzun süredir Geoff Johns'un yazdığı Shazam serisinin yazar-çizer takımı artık değişiyor. Uzun zaman derken gerçekten ciddiydik çünkü ne kadar 13 sayı yazmış olsa da "Geoff ertelenmeleri" ile baya uzamıştı. Şimdi ise daha önceden Nova ve Groot serisi yazmış, Rick and Morty için birçok bölüm yazmış Jeff Loveness gelecek. Zamanında Titans ve X-Men çizmiş Brandon Peterson da seriyi çizecek.

DEADSHOT AYRILIR

Suicide Squad serisinde enteresan şeyler olmaya devam ediyor. Şimdi ise Deadshot ekipten ayrılıyor ve kaçmaktan bahsetmiyoruz. Kendisi artık ekipten ayrıldı ve kızıyla birlikte zaman geçirmek istiyor. Eğer bu kalıcı olursa güncel Suicide Squad serisinde tek alışık olduğumuz karakter Harley Quinn kalacak.

DC'nin haziran ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.