DCeased: The Unkillables #1 İnceleme


Tom Taylor'un yazdığı, yazın popüler hikayesi, DCeased'in ilk 4 sayısını sitede incelemiştik. Diğer iki sayıyı inceleyemememin nedeni ise güncelin biraz fazla gerisinden kaldığım için yetişemememdi. Yine de önceki DCeased serisinden genel olarak bahsetmem gerekirse, eğlenceli, korkunç ve bol aksiyonlu bir seriydi. Serinin başarısı ile bu 3 sayılık hikayeyi gereksiz görsem de yine de bir beklentim vardı. Bakalım DCeased'in ara sayısı diyebileceğimiz Unkillables nasıl olmuş?

DCeased serisinde kahramanların insan toplumunun bir kısmı ile nasıl yaşadığını okumuştuk ama asla kötüler ve anti kahramanlara ne olduğunu görmedik. Unkillables serisi ise bunu konu alıyor. Sayıda iki hikaye takip ediyoruz. Biri Deathstroke'un diğer kötüler ile iletişime geçmesi, diğeri ise Red Hood'un yaşayan Bat Family üyelerini bir araya getirip yaşayan insan arayışına geçmesi. Deahtstroke hikayesi başta baya ilgi çekici gelse de Red Hood kısımlarında daha çok eğleniyorsunuz.


DCeased gibi bir hikayeye ne eklenebilir ki derken sayı beklediğimden daha fazla şey verdi. Deathstroke'un virüse karşı dayanıklı olması okurların ilgisini çekebiliyor ve başka düşmanların da işin içine girmesi hikayenin nereye gideceği hakkında soru işaretleri yaratıyor. Red Hood parçasında ise aksiyon dozunuzu alabiliyorsunuz. Taylor, farklı alanlarda bir sürü aksiyon yaratmış ve okuması eğlenceli bol kanlı anlar yaratmış.

Bir önceki DCeased'in aksine Unkillables'ın aynı ciddiyette olduğunu söyleyemeyeceğim. Yine üzücü ve ciddi bazı anlar var ama genellikle ortaya şakalar doldurulmuş ve atmosferi baya açmış. Düşmanların kendilerine özel T-Shirt basması hakkında iki sayfa falan bulunuyor ve bu bazılarınızı rahatsız edecek olsa da sonucu eğlenceli olmuş. Red Hood gibi bir karakterde kara komedi görmek ise görmeyi beklediğimiz bir şeydi. Ayrıca sayıyı da daha akıcı bir hale getirmiş.


Sayının çizimleri önceki seri ile karşılaştırırsak tamamen farklı. Daha açık renkler kullanılmakla birlikte biraz daha az detaylı bir çizim var ama bu kötü olduğu anlamına gelmiyor. Karl Mostert'in çizimleri baya ferah, akıcı bir çizim. Tek sorun sayıda 3 tane ayrı inker olduğundan bazı çizim uyuşmazlıkları oluyor ve sayı içerisinde inip kalkıyor. Bazen suratlar da farklı ve tuhaf gözükebiliyor.

DCeased: Unkillables #1, kesinlikle eğlenceli, bol aksiyonlu bir sayı olmuş. DCeased seven bunu aynı seviyede olmasa bile net sever diyorum. 3 sayılık bir seri olduğundan hikayenin gelecek sayıda tam hızla ilerleyeceğini düşünüyorum. Şu aralar biraz daha akıcı, kısa bir hikaye arıyorsanız Unkillables'a bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca DCeased'i kaçırdıysanız artık Hardcover seçeneği ile toplu bir halde alabilirsiniz.

NOTUM: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.