Marvel Haziran 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

AKSİYON DOLU SPIDER-MAN

Haziran ayında yepisyeni iki tane Spider-Man serisi başlayacak! İlki Non-Stop Spider-Man olan ve açıklamasında "En aksiyon dolu çizgi roman!" yazan bir seri. Joe Kelly tarafından yazılacak ve Chris Bachalo tarafından çizilecek, seri bakalım açıklamasında yazanı sunabilecek mi? Diğer seri ise 5 sayılık W.E.B of Spider-Man olacak ve biraz daha genç yaştakiler için olacak. 

SHANG-CHI DÖNÜYOR!

Gelecek sene filminin geleceğini düşünürsek bunun çıkışı gayet tahmin edilebilirdi. 5 sayılık olacak seri Shang-Chi'yi korkunç bir yolculuğa sürükleyecek. Gene Luen Yang yazacak ve Dike Ruan ile Philip Tan çizecek. Karakter hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyenlere bu seriyi istek listelerine eklemelerini öneririm.

EMPYRE'DA RİSKLER ARTIYOR, YARGILAR DAĞITILIYOR

Empyre artık sona yaklaşmaya başlarken işler daha da kızışıyor. Sırlar açıklanıyor, ihanetler ediliyor. Bunun yanında Kree'lerin Accuser'ı seçilen Captain Marvel bu sefer yanına yargıyı yaymak için üç  kahraman daha alıyor. War Machne, Hazmat ve Spider-Woman da Accuser ekibine katılacak. Peki Kree ırkı bu insanların bu rütbeye sahip olmasına izin verecek mi?

YENİ X-MEN EVENTİNE YOL BAŞLIYOR

Bildiğiniz üzere yeni X-Men eventi "X of Swords" olarak açıklandı ve haziran ayında çıkacak X-Men #12 direk o yaz eventine hazırlık yapacak. X-Men #2'de Krakoa ile birleşen Akkroa adası hakkında olacağını düşündüğümüz sayı bize event hakkında minik ipuçları veriyor gibi. Bakalım olaylar nasıl gelişecek.

GÜNAHLAR ÖDENECEK

Ana Spider-Man serisinde kahramanımızın Sin-Eater ile olan kapışması devam ediyor ve işler daha da korkunç yerlere gidiyor. Ravencroft hapishanesi gibi. Ne de olsa tüm günahkarlar orada olacağından Sin-Eater'ın büyük hedefi orası. Ayrıca sayı Temmuz ayında çıkacak hem 850. hem de 50.sayıya temeller atacak. Aynı zamanda bilmeyenler için şu an Ravencroft'un başında Spider-Men'in en ezeli rakibi Norman Osborn var.

NOVA'NIN GELECEĞİ NE?

Önceki Guardians of the Galaxy serisinde Nova birliklerinin hepsi korkunç bir kazada yok olmuştu. Peki ise şimdi ne var? Aralarından tek kalan Nova, Richard Ryder, ölüp sonra dirilip sonra yine ölüp dirilmiş bir karakter olarak bu soru ile yüzleşecek. Açıkçası buradan sonra yeni bir Nova serisi görsek ne güzel olur ya. Uzun zamandır Nova'sız kalıyoruz.

ÇEKİÇ ELDEN GİDİYOR

Thor ne kadar sonunda çekicine yeniden kavuşup Asgard'ın kralı olsa da işler çok da yolunda gitmiyor. Mjolnir her gün Thor'a daha ağır gelmeye başlıyor ve çekiç bir yük olmaya başlıyor. Thor acaba yeniden layıklığını mı kaybedecek? Edecekse çok iyi bir zaman değil çünkü büyük tehditler yola çıktı.

Marvel'ın haziran ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.