Marvel Mayıs 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

EMPYRE HER YERDE

Eğer Marvel'ın her eventte yaptığı gibi gereksiz fazla sayı çıkarmayacağını düşünüyorsanız yanıldınız. Mayıs ayı tamamen Empyre sayıları ile dolu diyebiliriz. Kree ve Skrull'ların saldırısı Wakanda kapılarına dayandı ama başka karakterler de kendi mahallelerini korumakta. Konu X-Men'e gelince tabii ki ülke dememiz gerekiyor. Aynı zamanda uzun zamandır görev başında görmediğimiz bir Avenger da geri dönecek.

BİR X CENAZESİ

Bilmeyenler için Kate Pryde, Marauders serisinde acımasız bir şekilde öldürüldü. Karakterin gerçekten dönüp dönmeyeceği bir soru işareti ama kapaklar ne yazık ki öldüğü yönünde. Karakterin cenazesi tüm Krakoa'yı bir araya getirecek gibi.

İNGİLTERE'NİN SAVAŞÇILARI

Empyre, bir sürü eski takımı bir araya getirmekle birlikte yeni takımlar da oluşturacak. Squadron Supreme bir kez daha kahraman olarak ortaya çıkarken İngiltere'nin büyük savaşçılarını içerecek bir grup kurulacak. Union Jack'in bulunduğu The Union, 5 sayılık bir mini seri ile tanıtılacak. İlginçtir ki temel görevi İngiltere'yi korumak olan Excalibur ekibi hakkında bir haber yok. Acaba İngiltere ve Krakoa bir ayrılığa mı gidiyor?

GWEN İÇİN YİNE HAPİS TEHLİKESİ?

Genç kahramanları kaldırma yasası, mayıs ayında Spider-Gwen'i etkilemeye geliyor. İki evrende kahramanlık yapan Gwen, bir evrende tutuklanma ihtimalleri ile karşılaşırken diğerinde de Fantastic Four tarafından saldırıya uğrayacak gibi. Tabii Fantastic Four derken sadece Sue ve Johnny Storm gibi gözüküyor. Bu evrendeki hallerini görmekle birlikte Maker adlı hain Reed Richards'ın planına Gwen'in, daha doğrusu Gwenom'ın, nasıl bağlanacağını göreceğiz.

BUSIEK, ROSS VE ÇINAR BİR ARAYA GELİYOR

Marvels adlı büyük serinin takımı Kurt Busiek ve Alex Ross tekrardan bir seri için bir araya geliyor ama bu sefer bir farkla. Yanlarında şimdi büyük çizerimiz Yıldıray Çınar da bulunuyor. Marvel tarihine farklı yerlerinden dokunacak The Marvels serisi yepyeni karakterler, gizemler yaratmakla beraber muhteşem çizimlerle de sunulacak. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir seri olarak bakıyorum.

KIRMIZIYA DÖNÜŞ!

Matt Murdock, ne kadar son zamanlarda Daredevil değilim niyetiyle farklı bir kostümde dolaşsa da bu karar mayıs ayında değişecek. Kırmızı kostümüne dönecek olan Daredevil, Hell's Kitchen'daki savaşı durduracak. Ayrıca yine mayıs ayında çıkacak Annual sayısında enteresan bir şekilde tek açıklama "One More Day". En son bir One More Day yaşandığında ise işler iyi bitmemişti. Acaba bunun anlamı ne?

Marvel'ın mayıs ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.