Symbiote Spider-Man: Alien Reality #3 Spoiler'lı İnceleme


Uzun bir aradan sonra Symbiote Spider-Man: Alien Reality'nin 3.sayısı'nın Spoiler'lı incelemesiyle karşınızdayım. Lafı uzatmadan sayıya geçelim.

Hatırlarsanız 2.sayıda Spidey Strange'den ona büyüyü öğretmesini istemişti. Bunu kabul eden Strange, onları The Anciet One'ın gizli yeri olan "Kamar-Taj'" adlı yere getirir. Daha kahramanlarımız soluklanmadan Morbius kahramanlarımızın üstüne atlar. ( Bence bu gayet güzel olmuş çünkü hikaye sizi duraksamadan yeni sürprizlere karşılıyor. )

Kahramanlarımız hemen Kamar-Taj'ın içine koşuyor ve Morbius'tan saklanıyorlar. İçeri girdiklerinde Strange büyüyü öğretmesinin yıllarını alacağını söylüyor. Spider-Man de doğal olarak buna şaşıyor ama burada yılların dışarıda günler olduğunu söyleyerek sakinleştiriyor ve biraz dinlenmesini söylüyor. Kahramanlarımız dinlenmeye çekildileri esnada da Spider-Man'i Morbius'la görüyoruz ama gördüğümüz Spider-Man, Symbiote'un kontrolü altında olan Spider-Man. Symbiote, Morbius'a kolayca üstünlük kuruyor ve tam işi bitirecekken Strange ortaya çıkıyor ve Morbius'u Antarktika'ya yolluyor. Karşısında duran Spider-Man'in Symbiote olduğunu kolayca anlıyor ve ona bir anlaşma sunuyor. Eğer burada kalıp büyüyü öğrenirse Peter'a bu olaydan bahsetmeyeceğini söylüyor ve Symbiote da bunu kabul ediyor ve Spidey büyüyü öğrenmeye başlıyor. 


Eğitimi bitince kendini test etmek için Doktor Ahtapot'la savaşıyor ve çok kolay bir şekilde üstün geliyor. Hemen ardından Hobgoblin'le savaşmak için Sanctum Sanctorum'a giderler. Natasha kapıyı çalar ve kapı kendiliğinden açılır, bir terslik olduğunu sezen Strange geri çekilmeyi önerir ama Spider-Man başına buyruk davranarak içeri girer ve Hobgoblin'le savaşmaya başlar. Ufak bir dövüşten sonra Spidey, Hobgoblin'den kaçarak Tanrının sözlerini aramaya başlar ama bir anda karşımıza Baron Mordo çıkar. Mordo, Spidey ve Natasha'yı kolayca alt eder. Hemen ardından Strange ortaya çıkar ve Mordo'ya Tanrının sözlerini sorar. Bunu yanıtlamayınca Strange, Mordo'nun gözlerine biber gazı sıkarak Agamotto'nun gözüne bakar ama Mordo hemen Strange'i kendinden uzaklaştırır. Strange, Spidey'i de alarak oradan kaçarlar. Daha ne kadar sürpriz olabilir derken bir bakıyoruz ki Natasha, Mordo'ya bağırarak onu çözmesini ve yapacak işleri olduğunu söylüyor ve hikaye burada sona eriyor. 


Seri diğer ilk 2 sayısı gibi gayet güzel ilerledi ve yine okuyucuyu sürprizlerden alıkoymadı. Kişisel düşünceme göre ileriki sayılarda kahramanlarımızın Natasha'nın ihanetine uğrayacağını düşünüyorum. 4.sayıyı iple çekiyorum neler olacağını görmek için. 

NOTUM: 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.