DCeased: The Unkillables #2 İnceleme


Tom Taylor çok sevdiğim bir yazardır ama aşırı derin anlamları olan ve duygusal şeyler yapan birisi olduğundan değil. Adam öyle şeyler yapmak yerine her zaman eğlence ve aksiyona yöneldi ki bazen bir çizgi romandan sadece bunu istersiniz. DCeased de aynı bu şekilde ilerlemeye devam ediyor, aksiyon ve eğlence. Bu upuzun sayıda ise yine kahramanlarımızın ve düşmanlarımızın zombi salgınında sınanmasını okuyoruz.

Sayıda artık düşmanlarımızın ve kahramanlarımızın yolları kesişmeye başlıyor. Peki birkaç kahraman ve kötü karakter, dışarıda zombiler dolaşırken, bir okul dolusu çocuğu nasıl koruyacak? Sayının çoğu bunun üzerine ve eskiden birbirlerine karşı olan kahramanların arasındaki bağının güçlenmesi üzerine kurulu. Seri ana DCeased serisinin aksine biraz daha umutsuzlukla uğraşıyor çünkü bu karakterler hiçbir şey yapamayacaklarını biliyorlar ve işler daha da kötü yerlere ilerliyor.


Bu sayıyı gerçekten beğendim. Hatta belki ilk sayıdan da fazla olabilir çünkü bazı hataları düzeltmişler. İlk sayıda hikayenin fazla şakalı olduğunu söylemiştim ve bu sayıda biraz onu kısmışlar. Sadece yapması gereken karakterler yapıyor ve en beklemediğiniz anda korkunç şeyler olup şaşırmanızı sağlıyor çünkü defansınızı şakalar ile zayıflatmış oluyor.

Bunun yanında olay örgüsü gayet güzeldi. Hoş sürprizlerle birlikte bu iki hikayenin bir araya bağlanışı hoşuma gitti. Karakterlerin ilişkilerinin hikaye bağlamında giderek ilerleyişi araya eğlence ve aksiyon koyularak akıcı hale getirilmiş. Yazım da gayet iyi ve karakterlerin duyguları çok güzel anlatılmış konuşmalarında. 3 sayılık bir hikaye olduğundan sayılar daha uzun oluyor ama kesinlikle uzun hissettirmiyor ve rahatça okunuyor.


Çizimler fena değil, çok bir şey diyebileceğimi zannetmiyorum. Bazen ifadeler çok saçma çizilmiş ama onun dışında bir sıkıntım olduğunu söyleyemem. Karl Mosters hiç fena olmayan bir iş çıkarmış ama çok detaylı değil ve başka bir çizerin elinde belki de daha çok sevebilirim. Yine de dediğim gibi çok bir sıkıntım yok.

DCeased serisi kesinlikle günceldeki en duygusal veya derin seri değil ama olmaya da çalışmıyor. Gayet eğlenceli, akıcı ve aksiyonlu bir seri. Hele dışarıya çıkamadığımız günlerde okuyabileceğiniz tarzda ve çerezlikte. Keşke 3.sayısı şimdiden çıksa derdim ama muhtemelen çıkana kadar neler olduğunu unutacağız. Yine de çıktığında heyecanla okuyacağım.

Notum: 8.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.