Küçük Bi' Öneri: God CountryÖnerilerimize hız kesmeden devam ediyoruz ve bugünkü tavsiyemiz ise God Country. Dediğim gibi sizin için biraz daha kısa işler seçmeye çalıştım ve hem kısa olup hem de muhteşem olan en iyi seçim buydu. Gelin Image'ın belki de en iyi serilerinden biri hakkında konuşalım.

God Country, 2017 yılında çıkmış 6 sayılık bir Image serisi. Çıktığı anda patlamalar yaratmış bir seri. Doctor Strange'den Venom'a, Guardians serisinden Thor'a kadar okuduğum muhteşem yazar Donny Cates'in zihninden çıkma bir hikaye ve hepsi Thanos Wins hikayesinde de çizmiş Geoff Shaw tarafından yansıtılıyor kağıda. Ayrıca serinin uyarlama bir filmi çıkacak gelecekte ve o filmin senaryosunu da Donny Cates yazıyor. Eğer film çıktığında arkadaşlarınıza ben bunun çizgi romanını yıllar önce okumuştum demek istiyorsanız da okuyabilirsiniz yani.


God Country aşırı aksiyon dolu ve muhteşem evren içeren bir hikaye yaratırken dibinde de çok güzel bir aile ve sevgi hikayesi bulunduruyor. Emmet Quinlan, karısı ölmüş ve daha sonra da bunama sendromu geçirerek hayattan umudu kesmiş bir dededir. Oğlu, ailesi ile birlikte ziyarete gelirken yaşanan büyük bir fırtınada ise başka bir yerden gelen bir kılıç onların evlerine düşer. Emmet bu kılıcı kaldırınca ise güçlü bir silaha sahip olmanın yanında ruhsal olarak düzelmiştir ve eski haline dönmüştür. Quinlan, bu silahın getirdiği mutluluğu yaşamaya çalışırken ailesini kılıcın yanında getirdiği korkunç tehditlerden korumalıdır. Ana hikaye kısaca böyle diyebiliriz.

Aksiyon olarak çok bir şey söyleyemeyeceğim. Epik savaşlar ve anlardan oluşuyor tamamen ama en öne çıkan kısım içinde sakladığı duygu. Dedebeyin kılıcı bırakırsa hasta haline döneceğinin üzüntüsü ve bunun getirdiği çatışmanın ortasında kalması serinin en etkileyici yanı. Karakterlerin birbirlerine olan bağı daha baştan sizi içine çekiyor ve birden bakmışsınız daha ikinci sayıdasınız ve karakterleri baya önemsiyorsunuz. Hepsi çok güzel yazılmış. Diğer bir çok güzel yazılan şey ise kılıcın arkasında yatan mitoloji ve onunla birlikte gelen karakterler. Derin ve düşünülmüş hikayelere sahip, detaylıca yazılmış bir mitolojiye sahip oluyoruz. Kesinlikle tatmin edici bir 6 sayı.
Geoff Shaw'ın çizimlerinde öne çıkan kısımlar ise aksiyon ve epiklik. Zaten karakter ve silah tasarımları muhteşem, üstüne bir de kaliteli dövüşler olunca çizime kötü diyemiyorsunuz. Duygusal anlar da çok güzel çizilmiş. Yazar ve çizerin birbirlerine uyan bir dinamiği olduğunu hissedebiliyorsunuz ki bu ikilinin çalışmaları da daha sonraki Cates serilerinde devam etti.

Bu öneriden de bu kadardı. Umarım okursunuz ve okuduğunuzda da beğenirsiniz. Cates'in çoğu serisini okumuş biri olarak God Country'i en yükseğe koyabilirdim ama bir Venom fanboyuyum o yüzden 2. diyelim. Kısacası, God Country çok kaliteli bir Image serisi ve okuyun. Gelecek filmi merakla beklemekle birlikte bu muhteşem aksiyon sahnelerini bir de perdede görme isteği ile yanıp tutuşuyorum.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.