Küçük Bi' Öneri- Something Is Killing the Children


Boş zamanımızın çok olduğu bu günlerde çizgi roman önerileri almak için geldiğiniz "Küçük Bi' Öneri" serimiz devam ediyor da ediyor. Bu sefer ise önceki tavsiye ettiklerimden daha farklı bir seri ile karşınızdayım. Nedeni ise bu seri daha bitmedi. O yüzden devamı kötü çıkarsa beni suçlamayın çünkü sadece ilk hikayesi bitti.

Anlayacağınız gibi Something is Killing the Children, 2019'da başlamış ve şu anlık sadece 6 sayısı çıkmış bir Boom Studios serisi. İlk hikayesi ise 5 sayıdan oluşuyor. Yazarı şu an Batman incelemelerinde de çokça bahsettiğim, zamanında uzunca Detective Comics yazmış James Tynion IV. Çizeri ise daha önce hiçbir işini okumadığım Werther Dell'edera. Seriyi ben de daha yeni okumam ve bitirmemle size önermek istedim çünkü gerçekten iyi.


Hikayemiz Archer's Peak'de geçiyor. Çocuklar kaybolup geri dönmemektedir ve bu sayılar da artmaktadır. Bunun üzerine kasabaya Erica Slaughter adlı gizemli bir kişi gelir ve bu sorunu halledeceğini söyler. Şu anlık hikaye böyle ama çok daha genişleyecek çünkü daha aşırı şey görmedik ama aynı zamanda bir sürü şeyin de ipucunu verdiler. Bolca gizem ve bolca gerilimle beraber iyi yazılmış karakterler de seriyi akıcı bir hala getiriyor.

Eğer hızlı bir hikaye bekliyorsunuz bu seri hiç size göre değil. 5 sayıda olaylar gayet yavaş ilerliyor ama olaylar öyle bir birikiyor ki son sayı baya tatmin edici oluyor. Hatta şu an yazar Batman'de de aynısını deniyor gibi. Bazı sayılar çok Netflix dizisi akışında hissettirebiliyor nedeni ise daha çok diyalog bazlı olup bir olay üzerine yoğunlaşması ama bunu sıkıcı bir şekilde yapmıyor hatta o sayılarda hikayeye güzel eklemeler yapmaya devam ediyor.


Werther Dell'edera, dediğim gibi daha önce duymamış olduğum bir çizer ama gayet iyi bir iş çıkarmış. Renklendirmeler de iyi fakat seri en çok karanlık anlarda parlıyor. Karanlık mekanlarda karakterlerimiz ve canavarlarımızın parlak kısımları olduğundan o taraflar daha öne çıkıyor. Yaratıkların dizaynı hem biraz tanıdık hem de korkutucu olmakla birlikte gözleri ve ağızlarındaki renkleri de baya beğendim. Ayrıca seride bolca iki sayfaya yayılmış paneller bulunuyor ki ne kadar detaylı gözükse de sayıyı daha hızlı hale getiriyor ve bir bakıyorsunuz ki bitiyor o sayı. Açıkçası o tarzı çok sevdiğimi söyleyemem.

Something is Killing the Children, iyi yazılmış ve güzel korku ile gizem havaları taşıyan bir seri olmuş. Dediğim gibi önceki tavsiye ettiğim serilerin aksine bu daha bitmediği için geleceğinde ne olacağı bir soru işareti ama ben umutluyum. Hikayede büyük potansiyeller ver ve umarım bunların gizemini çok uzatmazlar diyorum. Ben önereceğimi önerdim, peki siz neler önerirsiniz? Tavsiye ettiğiniz veya incelememizi istediğiniz serileri her zaman söyleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.