Çizgi Romanlar Ne Zaman Dönecek?


Selam karantinada kapalı kalan okurlar, bildiğiniz üzere uzun zamandır Diamond çizgi roman dağıtımı yapmadığından endüstri durmuş durumda. Bunun tabii ki bize de büyük bir etkisi oldu ve bataklığa saplandık. Kişisel olarak bahsetmem gerekirse haftalardır güncel bir seri okumamaktan kaynaklanan bir çıldırma noktasına geldim diyebilirim. Bağımsız seriler bir yere kadar tutuyor insanı. Neyse ki bu çıldırış bir sona erişiyor artık.

Diamond 20 Mayıs itibariyle yeniden dağıtıma başlayacak ve birçok yayımcı da buna uyacak. DC ve çoğu bağımsızlar 20 Mayıs ile birlikte sayılarını çıkarmaya başlayacak, tabii daha az sayıda çıkaracaklar normale göre. Marvel ise işe 27 Mayıs ile girip olayı baya ağırdan ve sakince almaya karar verdi. Yine bir sürü başlıklarını çıkaracaklar ama en büyüklerini biraz daha ilerisi için tutmaya çalışacaklar. Hayırlısı diyelim.

Bu güzel haberlerin üzerine bir rahatlık çökmedi değil. Bunlarla birlikte X-Cast podcast'imiz yeniden başlayacak ve tam ilk bölümüne hazırlanırken çizgi romanların durdurulması ile yarıda kalan "İnceliyorum" adlı podcast serimiz de başlayacak. Düzgünce çizgi roman incelemeyi ve hakkında konuşmayı özledim açıkçası, en kısa sürede görüşmek üzere.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.