DC Ağustos 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

Not: Normalde haziran veya temmuz ayında çıkması planlanan sayıların bazıları ağustosa ertelendiğinden dolayı yeniden o sayılardan bahsetmek istemedik.

DEATH METAL EVRENİ GENİŞLİYOR

Hiçbir şey yeni Metal evreninin genişlemesini durduramaz! Batman Who Laughs'ın yönettiği bu evrende dinozor Batman, AI tarafından ele geçirilmiş Batmobile falan var. Bunların geçmişini öğrenmek için minik hikayelerden oluşan Legends of the Dark Knights sayısını okuyabileceksiniz. Ayrıca bu evrendeki her yerin ve herkesin detaylarını açıklayan rehber sayısı da çıkacak.

DÜNYA BİR, BİZ HEPİMİZ

Earth One, DC'nin cilt cilt çıkardığı ve oldukça yavaş ilerleyen bir evren. Sevdiğimiz kahramanlarımıza daha modern orijinler veren hikayelerde bu sefer bir daha Green Lantern'ı ortaya alıyoruz. İkinci cildinde daha fazla uzay macerası görmekle beraber Yellow Lantern'ları da göreceğiz. Acaba Earth One Justice League'i ne zaman göreceğiz?

CLOWNHUNTER DA KİM?

Haziran ayı yazımızda bahsetmiştik ama James Tynion IV bu sefer Clownhunter adlı bir karakteri Batman evrenine katacak. Biraz korkunç birisi beklerken karakter liseli çıktı! Açıklanan dizayn kapağına göre daha genç bir karakter olacak. Yine de Batarang saplı bir beyzbol sopası var.

HARLEY'İ GÖMME VAKTİ

Harley Quinn serisinin 75.sayısında sona ereceği açıklandı. Sayının konusu ise biraz ilginç. Kahramanlar ve kötüler Harley Quinn'i roast (alay, gömme, kızartma?) etmek için bir parti veriyor. Güzel şakaların olacağını düşündüğüm bir sayı olsa da bir seriyi bitirmek için tuhaf ama Harley Quinn için yakışan bir seçim. Seriyi hiç okumayan biri olarak belki buna göz atabilirim.

FLASH YOLUN SONUNA GELİYOR

Joshua Williamson'ın Flash serisi son hikayesine ağustos ayında başlayacak. "Bitiş Çizgisi" adlı hikayede Reverse Flash, Barry Allen'ın vücudunu kontrol etmeye başlayacak ve diğer Speed Force sahiplerine saldırmaya başlayacak. Bakalım yavaştan 100.sayısına yaklaşan seri nasıl bir hikaye ile son verecek?

DC'nin ağustos ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.