DC Eylül 2020 Ayından Öğrendiklerimiz- Nightwing Dönüyor, Deadshot Ölüyor?


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!


DETECTIVE COMICS'TE YENİ BİR DÖNÜM NOKTASI

Detective Comics #1000 ne kadar büyük bir sayı olarak hazırlanmış olsa da DC, asıl büyük sayının #1027 olacağını söyledi. Bir başka bir sürü yazar ve çizeri içerecek sayının önemi ise Batman'in Detective Comics içindeki 1000.sayısı olacak olması. Kendisi ne de olsa ilk kez Detective Comics #27'de dünyaya tanıtılmıştı. Matt Fraction'dan tutun Scott Snyder'a, Chip Zdarsky'den Bendis'e birçok yazar içerecek. Ayrıca variant paralarınızı şimdiden biriktirmeye hazırlanın.

EVRENLER PARÇALANIYOR, METAL KIZIŞIYOR

Eylül ayında bir Death Metal sayısı çıkmayacak ama birbirinden önemli üç tie-in çıkacak. Trinity Crisis sayısında Batman, Superman ve Wonder Woman yeniden bir araya gelecek ve Batman Who Laughs'ın kalesi için saldırıya geçecek. Speed Metal ise baya ilginç. Dr.Manhattan'ın güçlerine sahip Wally West, tanıdığı en hızlı insanları yanına alıp çölde korkunç bir yarışa katılacak. Multiverse's End hikayesinde ise parçalanan evrenlerden kurtulan birkaç karakter yaşamak için savaşacak.

KORKUNÇ BİR JUSTICE LEAGUE

Justice League de saçma hikayelerinden kurtularak Death Metal havuzuna atlayacak. Nightwing, Perpetua'nın kollarından Legion of Doom'u kurtarmak için bir takım toplaması lazım. Bunun içinse Lex Luthor'un yardımını alması lazım. 5 sayılık hikayede takımımızda Hawkgirl, Lobo ve Detective Chimp de olacak. İlginç bir kimya olacak. 

CONSTANTINE AİT OLDUĞU YERDE

Constantine karakteri daha çok karanlık meselelerle uğraşan bir kişidir ve sonunda gerektiği gibi Black Label'da yerini bulacak. 3 sayı olacak seride Constantine hem dünyamızı hem de öbür dünyayı etkileyecek bir ölümü araştırıyor. Serinin yazarı şu an DCeased ve Suicide Squad'ı yazan Tom Taylor. Çizer ise uzun yıllar boyunca The Boys serisini çizmiş Darick Robertson.

ÖZLEDİK SENİ REİS!

Dick Grayson'ın zaten Joker War eventinde önemli bir yer oynayacağını biliyorduk ve 99.sayıda da beklediğimiz gibi karakter nasıl olacağından daha emin olmasak da kostümüne geri dönecek. Bilmeyenler için geçen yıl Nightwing kafasından büyük bir darbe yemişti ve hafızasını kaybetmişti. Yaklaşık 50 sayıdır da geri dönmesini bekliyordum. Ayrıca "War Zone" adlı mini hikayeler içeren sayıda Luke Fox ve Stephanie Brown gibi uzun zamandır görmediğimiz Bat-Family üyelerini aksiyonda göreceğiz.

YENİ DÜŞMAN ALARMI!

Superman ve Wonder Woman serilerine gelecek yeni düşmanlar açıklandı! Superman serisinde Synmar adlı yeni bir düşman uzaylı ile karşılaşacağız. Wonder Woman serisinde ise Liar-Liar adlı enteresan güçlere sahip küçük bir kız tanıtılacak. İlginç gözükse de büyük düşmanlar sıralamasına gireceklerini çok düşünmüyorum.

SAVAŞ SONA ERİYOR

Joshua Williamson'ın Flash serisindeki 101 sayılık macerası sona erecek. Finish Line hikayesinin eylül ayında bitmesiyle bu serideki Reverse Flash ve Flash karşılaşması da bitecek. Flash ise Zoom ve çetesini sonsuza dek durdurmak için elinden ne gelirse yapacak.

DEADSHOT GİDİCİ Mİ?

Tom Taylor'ın Suicide Squad serisinden Deadshot, kızı ile birlikte olmak için takımdan ayrılacaktı ama görünen o ki seriden de ayrılabilir. Sayının kapağında Deadshot'ın kanlı maskesini görüyoruz ve Tom Taylor'ın Twitter'da dediğine göre karakteri gerçekten öldürecek. Bakalım neler olacak.

DC'nin eylül ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.