DCeased: The Unkillables #3 İnceleme


Son DCeeased incelememizin üzerinden yaklaşık 2 ay geçse de aklımda kalan sayılı serilerden biriydi. O kadar uzun zaman geçse de ve unutacağımdan emin olsam da neler olacağını heyecanla bekliyordum ve bir sonraki DCeased hikayesine nasıl bağlanacağını merak ediyordum. Aklımdan nedense hiç silinmedi. Peki bu kadar beklemeye değdi mi?

Red Hood, Gordon, anti-kahramanlar, kötüler ve bir grup okul çocuğu tehlike altındadır ve yetişkinler çocuklar ile derhal güvenli bir yere gitmelidir. Sayıdaki bu gerilimle dolu yolu karakterlerimiz sağ çıkabilecek mi düşüncesiyle okuyoruz. Bol aksiyonlu, bol fedakarlık ve bolca muhteşem an bulunduran bir sayıydı. Hem kendi hikayesine, hem kendi karakterlerine güzel bir son veren hem de sonraki hikaye için merakımızı arttıracak şeyler gösteren bir sayıydı.


Sayının genel olarak baya dengeli olduğunu söylemek mümkün. Mizah yönü ilk iki sayıya göre daha az olsa da yine de gereken yerlerde yüzünüze minik bir gülüş konduran paneller var. Ayrıca bu sayının karakterlerimizin son direnişi olmasından dolayı getirdiği daha ağır bir atmosfer ve duygusal karakter anları var. Etkileyici olmakla birlikte tüm sayı boyunca takip ettiğiniz aksiyonu daha anlamlı, daha riskli gösteriyor. Aksiyon da tüm sayıya yayıldığı için hep yeni bir şey ekleyip sizi sıkmamayı başarıyor. Mesela sayının bir kısmında bir anda zombi Mirror Master otobüslerin camları içinden geçip çocukları öldürmeye başlıyor veya Wonder Woman insanların içinden geçip onları onlarca parçaya ayırıyor. Sayıdan beklemediğim ama aynı zamanda sayıya yakışan sahnelerdi. Dediğim gibi böyle bir seri için hem mizah, hem aksiyon hem de karakter anları açısından dengeli bir sayıydı.


Sayının çizimlerini yine Karl Mostert üstleniyor ve serinin başında ne kadar çok hoşuma gitmese seri boyunca ısındım ve bu sayıda gayet beğendim. Karakterlerin tiplerinin çok saçma olduğu gözüktüğü anlar var ama genel olarak bakınca vahşet, aksiyon güzel çizilmiş ve detaylandırılmış. Ayrıca güzel renklendirildiğini söylemek mümkün.

Kısacası, eğer DCeased okuduysanız ve sevdiyseniz bu seriyi de kesinlikle okuyun. Bol aksiyon, bol vahşet ve daha bir sürü güzel. Hikaye normalden uzun üç sayıya güzel ayrılmış ve baya da akıcı olmuş. Bir sonraki DCeased hikayesini merakla bekliyor olacağım ve onu da kesinlikle inceleyeceğim. Bakalım Tom Taylor bu evrene daha ne kadar ilginç eklentiler koyacak.

Notum: 8.3
Serinin Ortalama Notu: 8.2

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.