PlayStation 5 Sunumu Nasıl Geçti?

Microsoft'un dandirik sunumundan sonra Sony öyle bir sunum yaptı ki ağzımız açık kaldı desek az kalır. Sunum beklentimi karşılasa da İndie oyunların fazlalığı yüzünden hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olur ama yine de Microsoft'tan kat ve kat daha iyi bir sunum yaptı. O zaman hangi oyunlar tanıtıldı hemen bakalım!

Grand Theft Auto VRockstar logosunu görünce hepimiz heyecanlandık fakat Rockstar yine bizi GTA V ile karşıladı. Daha gelişmiş ve yenilenmiş bir şekilde PS5'e çıkacak oyunu merakla bekliyoruz.

Marvel's Spider-Man Miles MoralesMarvel's Spider-Man 2 beklerken İnsomniac bizi şaşırtarak Marvel's Spider-Man Miles Morales'i duyurdu. Oyun tam bir oyunun aksine bir ara oyun olacak ve işin iyi yanı oyun PS5'in çıkış oyunu olacak. Heyecanla bekliyorum!

Gran Turismo 7Gran Turismo serisi ile çok aram yok ama yine de campaign modu olduğu için bir şans vereceğim.

Ratchet & Clank: Rift ApartRatchet and Clank serisini çok severim. PS4'e çıkan Ratchet and Clank'te gayet iyiydi ve devamının geleceğini görünce çok heyecanlandım. Umarım aynı ilk oyun gibi iyi bir yapım çıkar.

Project Athia Square Enix'in geliştirdiği ve hakkında hiç bir fikrimizin olmadığı bir yapım Project Athia. Daha ismi bile tam belli değil fakat arkasında Square Enix olunca insan azda olsa heyecanlanıyor.

StrayStray hakkında şimdi konuşmak hiç doğru olmaz çünkü oyunun ne anlattığı ve nasıl bir oynanışa sahip olduğu daha belli bile değil. Yeni görüntüler sonrası konuşsak daha iyi olur.

ReturnalHousemarque firmasını twin stick shooter oyunlarından tanırsınız. Kendileri şimdi Playstation 5 için özel bir üçüncü şahış bakış açılı gerilim ve aksiyon oyunu geliştiriyor. Umarım güzel bir yapım çıkar.

Sackboy: A Big AdventureLittle Big Planet serisinin yeni halkası olan Sackboy: A Big Adventure bu sefer Tearaway gibi bir platform oyunu olmayı amaçlıyor. Çıkmasını heyecanla bekliyorum!

Destruction AllstarsAynı Overwatch gibi takım bazlı bir multiplayer oyun. Çok bir beklentim yok ama denemekte fayda var.

Kena: Bridge of SpiritsSunumda PlayStation 5'in gücünü gösteren sayılı oyunlardan biriydi Kena. Grafikler, animasyonlar ve çevre detayları olsun adeta Playstation 5 için çıkıyorum diyor. Heyecanla bekliyorum!

Goodbye Volcano HighAbi bu ne ya. Biz Ps5'in gücünü görmeye geliyoruz adamlar bize çizgi roman panelleri gösteriyor. Çabuk geç şu oyunu çabuk!

Oddworld: SoulstormSony'nin halen maskotlarını önemsemesi çok güzel bir şey. Oddworld: Soulstorm ise 2D platform oyunu olarak geliyor. Heyecanlanmadım desem yalan olur.

Ghostwire TokyoShinji Mikami reis Resident Evil serisinden sonra yeni bir yapım ile yeniden karşımıza çıkıyor. Fps ve gerilim türlerini birleştiren yapımı çok beğenemedim ama gün ola hayır ola belki de beklediğimizden daha iyi bir yapım çıkar.

Jett: The Far ShoreYine hiç bir şey anlamadığım yapımlardan biri daha. Söylenecek çok bir söz yok daha çok görüntü çıktığında üzerine konuşuruz.

GodfallGame Awards etkinliğinde gösterildiğinde garip bir tepki vermiştim fakat Godfall beni daha da şaşırtarak adeta Metin 2 gibi arkada dubstep müziği ile adam dövdüğümüz bir fragmanı karşımıza çıkarttı. Grafikler de rezalet gözüküyor.

Solar AshHyper Light Drift'in yapımcısından gelen Solar Ash aynı Hyper Light Drift gibi grafikleri göz kamaştırıyor. 2021'de PS5'e gelecek.

Hitman 3Sunumun en iyi oyunlarından birisi şüphesiz ki Hitman 3'tü. Bu sefer Agent 47 avlayan değil avlanan olacak. Bakalım Hakan Abrak reis bu sefer nasıl bir yapım çıkartmış.

Astro's PlayroomPS5'in bir diğer özel oyunu da Astro's Playroom oldu. Sevenlerine duyurulur.

Little Devil İnside Benim için konferansın en iyi bağımsız yapımı Little Devil İnside oldu. Grafikleri kendine özgün ve çok hoş duruyor. Oynanış ise Zelda'ya benziyor. Umarım çok iyi bir yapım çıkar.

NBA 2K21Söylenecek çok söz yok. Legend Edition kapağında Kobe olması dileği ile...

BugsnaxPS5'in gücünü bu oyun gösterecekmiş :D Geçiniz efenim geçiniz.

Demon Souls RemakeFrom Software'ın Aksiyon/gerilim oyunu Demon Souls PS5'e remake olarak geliyor. Grafikler ana oyundan çok daha iyi gözüküyor. Bluepoint şaşırt bizi!

DeathloopSonunda Deathloop'u tekrardan gördük. İlk önce E3'te Bethesda sunumunda gördüğümüz oyunu bu sefer detaylıca görme şansına eriştik. Oynanış Dishonored'a çokça benziyor fakat yine de yapan kişiler Arkane Studios yani bu da demek oluyor ki bizi şaşırtacaklar.

Resident Evil Village Ethan yine bizi bir maceraya sürükleyecek. Oyunun ana konusu halisulasyonlar olacak ve baş düşmanımız Chris Redfield'ın ta kendisi olacak. Merakla bekliyorum!

PragmataCapcom'un yeni oyunu o kadar garip ki kediler bile hologram. Fragmanın sonunda karakterlerimizi ayın üstünde görüyoruz. Bakalım Capcom bu sefer nasıl gariplikler yaptı.

Horizon 2 Forbidden WestHorizon Zero Dawn'ın devam oyunu. Umarım ilk oyun gibi sıkıcı olmaz.

Playstation 5 Ailesi
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.