Steam Oyun Festivalinde Göze Çarpan En İyi Oyunlar !


Malum salgından dolayı, oyun dünyasının bütün etkinliklerinin iptal edildiği veya online olarak yapılmaya başladığı şu günlerde, özellikle bağımsız geliştiriciler için Steam, bir oyun festivali yapmak için kolları sıvadı.16 Haziran'dan 22 Haziran 20:00'a kadar olan bu süre içerisinde bir sürü bağımsız geliştiricinin oyunlarının demolarını ücretsiz bir şekilde deneyebileceğiz. Aynı zamanda geliştiriciler belli zaman aralıklarında sunumlar yaparak, daha detaylı bilgileri bizlerle paylaşıyorlar. Gelin hep birlikte önde gelen bazı oyunlara bakalım.


Iron Harvest

Gerçek zamanlı strateji türünde olan boşluğu doldurmak üzere, 1.Dünya savaşında meka türünde savaş makinelerinin kullanıldığı, Iron Harvest hemen dikkatleri üzerine çekiyor. Red Alert serisinindeki gibi farklı tarafların gözünden oynayabileceğimiz bir Campaign'i olacak.


Ghostrunner

Cyberpunk türüne olan hayranlığım dolayısı ile listedeki favorim olan Ghostrunner, bu sene çıkmak için hazırlanıyor. Hotline Miami ve Katana Zero gibi tek vuruş ile düşmanlarınızı öldürdüğünüz fakat sizin de tek vuruşta öldüğünüz için hızlı bir oynanışa sahip bir oyun GhostRunner. Fakat bu saydığım iki boyutlu oyunların aksine geliştirici ekip, bu konsepti üç boyuta taşımış ve Mirror's Edge'de gördüğümüz gibi çok akıcı parkur mekanikleriyle zenginleştirmişler. Aynı zamanda, gördüğümde Dishonered'a benzettiğim ışınlanma ile farklı mekanikleri harmanlayıp oynaması ve izlemesi bir o kadar keyifli bir oyun yapmışa benziyorlar.


Occupy Mars : The Game

Hayatta kalma, base kurma ve keşfetme üzerine dayalı bir oyun Ocuppy Mars. Astrooner'a benzer bir yapısı var. Yeni bölgeler keşfedip, madenler çıkartıp, su ve oksijen üretmek, kırık parçaları tamir edip teknolojik olarak gelişmeye kadar size özgürlük veren bir Sandbox oyun. Bu mekanikler de gayet derin. Üretim yapmak için güneş panelleri yapıp elektrik üretip, gerekli dönüşümleri yaparak elektriği kullanilabilir hale getirmeniz gerek. Teknik olarak biraz detaylı olsa da meraklıları için çok eğlenceli bir oyun olma potansiyeline sahip.

Neon Abbys

Neon Abbys şirin grafikli bir 2D platformer-aksiyon oyunu. Oyun Dead Cells gibi rogulike elementlerine de sahip. Her öldüğünüzde, kazandığınız özelliklerin bir kısmı sizinle kalıyor , böylelikle sürekli baştan başlamanıza rağmen daha güçlü ve oynaması daha keyifli bir karakterle, eğlenceye kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Aynı zamanda oyunun hikayesi ve karakterleri çok mizahi bir şekilde işlenmiş gözüküyor.

Liberated

Çizgi romanlardan esinlenen ve çok iyi gözüken bir aksiyon-macera oyunu Liberated. Noir-cyberpunk bir atmosfere sahip olan Liberated'da insan haklarının yavaş yavaş yok olmaya başladığı bir distopyada adalet savaşçılığı görevini üstleniyoruz. Sadece gameplay esnasında değil, aynı zamanda hikaye anlatımındada çizgi roman panelleri arasında geçişler yapıyor ve sayı sayı ilerliyor.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.