Venom #26 İnceleme | Virus Kim?!


Aylardır beklenen Venom sayısı sonunda geldi! Donny Cates'in uzun zamandır hype'ladığı hikayenin çıkmasının yanında bir süredir beklediğimiz Virus karakteri de ilk kez tanıtılmış oldu. Dürüst olmak gerekirse Venom Island gibi potansiyeli harcanmış bir hikayeden sonra bu hikaye için daha da umutlandım nedense ve iyi ki umutlanmışım çünkü tatmin etti. Hatta okuduğumdan beri aklımdan çıkaramıyorum.

Venom Island sonrası artık Knull'ın gelişi için hazırlıklar başladı. Eddie Brock, Avengers'ı uyarsa da elinde daha büyük bir mesela var. O da oğlu Dylan. Kendisinin yeni güçlerinin gizemini öğrenmek içinse bu konuda bilgili birisine gitmeye karar verir ki o da Ultimate Reed Richards, Maker'dan başkası değil. Eddie bu olaylarla uğraşırken bilmediği şey ise Virus adlı gizemli ve ondan nefret eden birisi tarafından takip edildiğidir.


Bu sayı hakkında gerçekten diyebileceğim çok bir şey yok çünkü inanılmazdı. Sayının ilk yarısı biraz daha Eddie ve Dylan bazlıyken ikinci yarısı gerçekten kafa uçurucuydu. Nasıl bilmiyorum ama bu kadar fazla şey içerip aynı zamanda bu kadar anlaşılabilir ve kafa karıştırıcı olmaması inanılmaz. Bunun için tabii çizimin de katkısı bulunuyor ama yazımın da büyük bir katkısı var. Diyaloglar fırlatılırken hiçbir zaman sıkılmadım ve her zaman gözlerim sayfalarda kaldı. Bir yandan sayının ikinci kısmının kaotikliğini de çok beğendim. Eddie ve Dylan olayları gelişirken bir yandan Maker'ın olaylarına odaklanması, üstüne de Virus aksiyonu sokması heyecanıma heyecan kattı. Geçen hikayede nasıl ana hikayenin çok da ilerlemediğinden yakınsam da bu sefer öyle bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Birkaç eski hikayeleri devam ettirmenin üzerine yeni olaylar da katması, hele büyük evente bu kadar az kalmışken, cesurca ve hikayeme beklenti katan bir olay olduğunu düşünüyorum.


Şimdi hikayeyi bu kadar övdüm, olayların gelişimi ve açıklananlara heyecanımı belirttim ama gelelim Virus konusuna. Kendisi bu sayıda tanıtılan yeni bir karakter ve gizemli de tutulmaya çalışılıyor. Birazdan spoiler içeren minik bir teori kısmı ekleyeceğim ama genel olarak Virus görünüş olarak çok güzel olmakla birlikte karakter olarak da tehditkar hissettiriyor

*Spoiler İçerebilecek Teori* Virus hakkında bu sayıda öğrendiğimiz en büyük şey karakterin hayatının Venom tarafından yok edilmesi. Bundan dolayı 5 teoriden 2 teoriye düştüm. Gelecekten gelen Dylan olabilir ne de olsa ileride olacakları bilmiyoruz, veya Jack O'Lantern olabilir. O karakterin olmasını istemem çünkü çok beklenti altında ve ezik kalır ama hayatının Venom tarafından mahvedilmesi ve Goblin Glider, Pumpkin Bomb taşıması korkumu yükseltiyor. Umarım değildir ama karakterin Venom ile ilişkisini düşününce mantıklı geliyor.*Spoiler İçerebilecek Teori Sonu*Sayının çizeri ise seride bolca gördüğümüz Iban Coello ki çok güzel bir iş çıkarmış. Eylemlerin akıcılığı, karakterlerin duyguları, ortamlar çok güzel olmuş. Jesus Aburtov'un renklendirmesi de güzel bir parlaklık katmış. Zaten bolca konuştuğumuz ve övdüğüm bir çizer. Ne yazık ki sayının sonunda bir çizer değişikliği oluyor ve o kısım baya sinir etti beni. Juan Gedeon'un çizimlerini sevsem de bu sefer çok basit ve kötü geldi. Belki de aceleye getirildiğindendir çünkü neredeyse hiç detay bulunmuyor.

Sonuca gelirsek, Venom serisi için uzun zamandır bu kadar heyecanlanmamıştım. Biraz beklenti düşürücü Venom Island'ın ardından bu sayı hem rahatlama, hem heyecanlandırma hem de kafayı yedirtme yaşattı. Donny Cates'in ikinci fazı bomba gibi başladı ve ileride gelecekler için baya heyecanlıyım. Virus'un kimliğini merak etmekle birlikte gelecek sayıda göreceğimiz bir diğer yeni karakteri de iple çekiyorum.

Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.