DC Ekim 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!

DURMAK YOK!Joker War hikayesi Ekim ayında sonuna geliyor! Batman #100 ile sonlanacak hikaye hem savaşı kapatacak, hem seriye genel bir bakış gösterecek, hem de yeni sürprizler gösterecek. Asıl haber ise seri 100.sayıdan sonra devam edecek. Çoğu kişi yazarın değişeceğini düşünüyordu ama James Tynion IV güzel geri bildirimler getirmiş ola ki Grifter'ın da döneceği yeni bir hikaye ile devam edecek seriye.

DEATH METAL SÜRPRİZLERİDeath Metal serisi artık yılın sonuna doğru yavaştan kendisini kapatmaya hazırlanacak ama bundan önce son kez büyük kartlarını ortaya koyacak. Bunları ise variantlardan öğreniyoruz. Anladığımıza göre Darkseid bu hikayede bir yere sahip olacak. Bunun yanında Superboy Prime da bulunacak. Bir süredir ipucu veriliyordu ve sonunda geliyor. Zaten seri iyice her şeyin olduğu bir hikayeye geri dönüştüğünden bu da gelsin, ne kadar kötü kullanılabilir ki?

FLASH SERİSİNİN YENİ TAKIMI AÇIKLANDIAylardır söylüyorduk ki Flash serisinden Joshua Williamson ayrılacaktı. Ekim ayı sayılarında ise yeni yazar-çizer ekibini öğrendik. Yazar daha önce Mad ve Robot Chicken gibi kara mizah seriler üzerinde çalışmış Kevin Shinick ve çizer de Clayton Henry. Seriye yeni isimlerin gelmelerini heyecanla beklemekle birlikte bakalım yaklaşık 95 sayı olmuş bir seriye yeni nasıl bir tat katacaklar.

SİZİ ÖZLEYECEĞİZ!


DC aynı zamanda birkaç tane bitecek serisini açıkladı. Bunlardan üçü Bat Family serisi iken diğeri de bir Justice League serisi. Batgirl ve Red Hood and the Outlaws, 50.sayısıyla serilerine son verecek. Barman and the Outsiders da 17.sayısı ile kapanışını yapacak. Bir yandan Justice League Odyssey de büyük hikayesini 25.sayıyla tamamlayacak.

SUPERBOY VS TEEN TITANS?!Damian Wayne, Teen Titans ekibinden ayrılması ile takım boştan kaldı. Superboy ise cevap almak için geldi. Peki Jon Kent ekiple anlaşıp belki de gelecekte maceralarının yanında bu takımda da bulunup birlikte mi savaşacak yoksa tehdit olarak algılanıp büyük bir kapışma mı olacak? Göreceğiz.

DC'nin ekim ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.