DC Kasım 2020 Ayından Öğrendiklerimiz


Her ayın son haftalarında DC, Marvel ve birçok çizgi roman şirketi 3 ay sonra yayımlayacakları sayıların kapaklarını ve açıklamalarını paylaşıyor. Bizde sizler için tüm bu açıklamaları teker teker okuyoruz ve öğrendiğimiz ilginç bilgileri size sunuyoruz. İyi okumalar dileriz!


GOTHAM'IN YENİ KANUNSUZU

Batman serisi 100.sayıdan sonra biraz daha kısa ve farklı hikayelere yönelmeye başlıyor. Kasım ayında çıkacak sayılarda yeni bir kanunsuz karakter gözükecek Gotham'da ve ismi de Ghost Maker. James Tynion'ın dediğine göre ise bu fikre uzun zamandır sahipti ve Jorge Jimanez bu fikri başka bir hale büründürdüğü için çok mutlu. Aynı zamanda tamamen yeni bir karakter olduğunu söyledi yazar. Ghost Maker daha yeni Batman serisinde gördüğümüz Clown Hunter adlı gençte de yüzleşecek.

52 KORKUNÇ EVREN

Death Metal hikayesinde ile ise sona yaklaşıyoruz. Ana hikayede kahramanlar son direnişlerini yapmaya çalışırken Batman Who Laughs istediğine ulaşıyor. Exxxtreme sayısında Lobo minik bir maceraya çıkıyor ve vahşetli bir sayı olacağı söyleniyor. The Multiverse Who Laughs sayısında ise Batman Who Laughs'ın kendi yarattığı 52 korkunç evrenden hikayeler göreceğiz.

YA BU OLAYLAR BÖYLE GİTSEYDİ?

DC'nin geçen sene başlattığı Tales From The Multiverse adlı bir serisi vardı. Bu "What If" tarzı seri tek sayılık hikayeden oluşuyordu ve buna yeni parçalar eklenecek. Batman: Hush serisine yeni bir şekil verecek sayıda Hush karakteri ya Bruce'u küçükken parçalasaydı, ya Thomas Elliot Batman olsaydı tarzında bir düşünce bulunuyor. Flashpoint sayısında ise Barry'nin her şeyi bırakıp hiçbir şeyi normale çevirmediği bir evrene bakacağız.

DC KÜÇÜLÜYOR!

Geçen ay zaten DC'de iptal olacak birkaç seriden bahsetmiştik ve yine serilerin başı kesiliyor. Zaten geçtiğimiz günlerde editörlerin azalışından dolayı bunlar bekleniliyordu ama bazı sevilen serilerin gideceğini düşünmemiştim. Söylenilenlere göre tüm bu olayların sonunda DC serilerinin çeyreğinin sonlanacağı söyleniliyor. Gelelim iptal olanlara. Teen Titans, Young Justice, Suicide Squad, Hawkman, John Constantine: Hellblazer ve Aquaman iptal olacak seriler. Batman's Grave ile Metal Men mini serisi ise planlanan sonlarına ulaşacak.

PUNCHLINE AVA ÇIKIYOR

Punchline'ı umursuyor musunuz bilmiyorum ama DC onu umursamanız için çalışıyor. Bir sürü seride göstermenin yanında tüm bu Joker War olaylarından sonra bulunmaya da devam edecek. Hatta kendi sayısına sahip olacak. Bu tek sayıda karakterin geçmişine göz atmamız yanında bir yandan da Joker War sonrası Leslie Thompkins ve Harper Row'un peşine düşecek. Karakter çok ilgimi çekmese de hikayenin nereye gideceğini merak ediyorum.

DC HİKAYELERİNE FARKLI BİR BAKIŞ

Taa DC'nin Black Label'ı ilk açıklandığında çıkacağı söylenen serilerde öne çıkan bir seri vardı. The Other History of the DC Universe. Serinin yapmaya çalışacağı şey ise DC tarihine ve büyük olaylarına yanda duran karakterlerden göz atmak. Black Lightning ve Katana gibi isimlerin bulunacağı seri için asıl heyecanlandıran şey ise yazarı. 12 Years a Slave filminin Oscar ödüllü yazarı John Ridley kaleme alacak bu seriyi. Ayrıca söyleyeyim bu adam daha sonra bir Batman mini serisi de yazacak ve Jim Lee o hikayenin her şeyi değiştireceğini söylüyor.

BİR AİLE PARÇALANIYOR MU?

Detective Comics serisinde onlarca sayıdan sonra ilk kez bir hikayeyi merak etmeye başlıyorum. Mirror adlı yeni bir düşman ve ordusu gezinmekte. Bat-Family bunla uğraşırken aralarından bir kişi, Damian Wayne, gölgelerde dolaşıp başka şeylerle uğraşmaya başlıyor. Bunun yanında ise eski bir düşman, Hush, geri dönüyor. Peki tüm bu olaylar birbirine nasıl bağlanacak? Hiçbir fikrim yok. 

BÜYÜK YÜZLEŞME

Eğer bu yazı serisini takip ediyorsanız görmüşsünüzdür ki Nightwing dönecek. Peki bu büyük dönüşten sonra neler olacak? İlk olarak sonda bıraktığı büyük bir olayı halletmesi gerekiyor. KGBeast. Nightwing'i tek bir mermi ile her şeyi unutturan ve bize bir senedir sıkıcı hikayeler okutan karakter. Kendisi Nightwing'in dönüşü üzerine yarım kalmış bu işini sonlandırmak için Bludhaven'a dönecek. Bakalım bu karşılaşma nasıl olacak?

DC'nin kasım ayından öğrendiklerimiz bu kadardı. Sizin en merak ettiğiniz olay ne? Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.