DCeased: Dead Planet #2 İnceleme


Biliyor musunuz? DCeased biraz yorucu. Seri anlamında demiyorum, orası gerçekten eğlenceli. Tek yoran şey son zamanlarda çok fazla DCeased içeriği tüketmem. İki haftada bir dijital seri çıkıyor, yazın büyük bir kısmı mini seri ile geçti ve şimdi de bu büyük hikaye. Bir yerden sonra artık yetmedi mi diye düşünüyor insan. Yine de DCeased şu anda piyasadaki en içine çeken serilerden demek doğrudur sanırım.

En son DCeased'i bıraktığımızda olaylar ilginçleşmişti. Karakterlerimiz Cyborg'dan arta kalanları bulmuştur ve bu virüsü durdurmanın bir çözümü olacağını öğrenmiştir ama bu evren bıraktıklarından çok daha tehlikeli bir hale gelmiştir. "Bahçe" adlı güvenli bir yer olsa da burası daha ne kadar devam edilebilir bilinmemektedir. O sırada Constantine ve Red Hood'un bulunduğu bir kurtarma takımı Swamp Thing'den bir başka gizemli "Bahçe"nin daha olduğunu öğrenir ve araştırmaya gider.


Bu sayıyı gerçekten beğendim. Hatta ilk sayıdan bir tık daha fazla ki bunun nedeni biraz daha hikayeye girişmiş olmamız olabilir. Bu sayıda ilk sayıdaki takımdansa biraz daha Constantine takımını görüyoruz ve gerçekten eğlenceli. Constantine ve Swamp Thing arasındaki diyaloglar güldürmekle beraber takımın çoğunun aşırı havalı olmasını beğendim. Bu takımı umarım daha çok görebiliriz ileride. Bir yandan ilk sayıdaki sadece şok etkisi için karakter öldürme eksikliğini kapatmış sayı, bu yandan da minik bir artısı var. Normal bir seride şok için öldürülmesini sevmem ama bu seriye yakışıyor.

İlk takımımızın devam eden hikayesi ise biraz hızlı hissettiriyor. Karakterleri direkt toplanmış şekilde güvenli yerlerinde görüyoruz ama geçen sayının bitişinde Wonder Woman ve bir sürü zombi saldırıyordu. Takımın Damian'ın bulunduğu gemideki kısmı ise saldırıya uğruyordu ve gemi düşüyordu. Ben bu ayrılmış iki takımın yavaşça toplanmasını ve tehlikelerden kaçmasını okuruz diyordum ama bu kısmı direkt atlamışlar gibi. Tabi bazılarınızın bu biraz daha hızlı ilerleyen hikaye tipini daha seveceğini düşünüyorum. Yine de gördüklerimiz hoşuma gitti ve hoş karakter etkileşimleri görmüş olduk. Bunun yanında bir önceki mini seri Unkillables'dan da detaylar bulunması hoşuma gitti.


Trevor Hairsine'ın çizimleri güzel gözükmeye devam ediyor. O karanlık atmosferi vermeyi başarıyor. Vahşet ve kaos zaten bu serinin çizimlerinde hep övdüğüm bir nokta. Hele bu sayıda söylemek istemediğimin bir karakterin zombi versiyonunu görüyoruz ve gerçekten inanılmaz korkutucu. Bu iki kelimeyi hiç yan yana koyacağımı düşünmemiştim. Bunun yanında ifadeler tuhaf gözükse de bazen görünüşler gayet iyi.

Sonuca gelirsek DCeased: Dead Planet'ı ilk seriden daha çok seviyor olabilirim. Daha hızlı ilerleyişi ve karakterlerin bu sefer kazanabileceği umuduna azıcık sahip olmak bu seri için olan ilgimi biraz daha arttırdı. Bunun yanında Tom Taylor dijital seride takılmalar yaşa da bu seride ne yapması gerektiğini biliyor gibi. Gerçekten eğlenceli bir seri. Ne kadar bu hikayenin bu evrene güzel bir son getireceğini düşünsem de muhtemelen DC bu evreni biraz daha sömürmek için elinden geleni yapacak.

Notum: 8.3

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.