Empyre #4 İncelemeOff haftalık bir seri için başlangıç yazmak çok zor. Hem dediklerinizi tekrar etmemeye çalışıyorsunuz hem de bir önceki sayı üzerinden çok da zaman geçmediğinden çok da spoiler vermek istemiyorum ki bu çok kısıtlıyor. Hele elinizde olanlar her sayıda gördüğümüz şeylerse. Ciddi söylüyorum hiçbir eventte böyle bir şey yaşadığımı düşünmüyorum.

Cotati ırkı büyük bir savaş verirken belki de en yardımcı olabilecek karakter tamamen etkisiz kalmaya devam ediyor. Tony Stark hala depresifken bir yandan yeni bir zırh üzerinde çalışmaktadır Reed ile. İmparator Hulkling ise tuhaf davranmaktadır. Bundan korkan Captain Marvel ve Human Torch ise ona yardımcı olabilecek tek kişi olan Wiccan'a gider. Mantis ise tüm Cotati ırkının başındaki oğlunu yeniden iyi tarafa çekmeye çalışmaktadır ama olaylar daha da kötüye gider.


Neyseki bu seri haftalık çıkıyor yoksa aylık olsa resmen bitmiştim, bu yavaş ilerleyişten dolayı baya sinirlenmiş olacaktım ama haftalık olması biraz daha sabit tutuyor her şeyi.Yoksa bu sayıda da ikinci ve üçüncü sayıdaki gibi aşırı büyük bir ilerleme yok. Aşırı tahmin edilebilir bazı twistler var ve bazıları ta ilk sayıdan bazıları da Marvel'ın gelecek ay çıkaracağı sayının kapağından anlaşılıyordu. O yüzden etkileyiciliğini iyice kaybetti gözümde.

Bu sayı kesinlikle kötü değil hatta yukarıda belirttiğim problemler dışında gayet güzel. Hoş aksiyon anları, güzel diyaloglar ve ne kadar sürprizi beklesem de beklemediğim bazı tarafları vardı. Hele bir tane Avengers karakterinin daha sonra yaşayacaklarını gerçekten merak ediyorum. Ki o da aslında gelecek aylarda çıkacak bir sayıda anlaşıldı ama neyse. Ayrıca neden bilmiyorum ama depresif Tony'i de çok beğeniyorum. Böyle sayılarda küçük dozajlarda almak hoşuma gidiyor.

Ayrıca bu sayıda ve bir ara sayıda Mantis ve sorunlu ailesine daha çok odaklanılmış ve yapılan şeyi anlayışla karşılasam ve saygı göstersem de çok olmamış. Bilemiyorum güzel yazılmış ama karakterleri çok bilmediğimden midir ne pek etkileyemedi ve sonucu beklediğim gibi gerçekleşti.


Çizimler hala bu seriyi benim için yüksekte taşıyor. Aksiyon anları ve tasarımlar gerçekten harika. Hatta bir tane Resident Evil'dan çıkma tarzı korkunç bir şey var ki gerçekten ilgimi çekti. Bunun yanında Marte Gracia'nın renklendirmesi muazzam. Gün batımı sırasındaki Wakanda hiç bu kadar güzel gözükmemişti. Büyüleyici gerçekten.

Sonuca gelirsek, bu seri hakkında diyebileceklerim çok azalıyor. Umarım sonraki sayıda bir yenilikler olur da güzelce konuşabileceğim konular olur. Boş zamanım biraz daha fazla diye War of the Realms'daki gibi ikili inceleme yapmak istemiyordum ama bu sefer de diyecek bir şeyim kalmıyor. Umuyorum ki buradan sonra hep daha yükseğe çıkarız çünkü puanlar biraz...ortalama.

Notum: 7.5


Empyre: X-Men #2 ilk sayı kadar iyi değil. 4 sayıya uzatmak için biraz uzatılmış hissettiriyor ve yazım ilk sayıya göre çok daha kötüydü- 6.8

Lords of Empyre: Celestial Messiah diğer bu başlıktaki ara sayı gibi gereksiz uzatılmış hissettiriyor ama bazı okuyucuların aklındaki boşlukları doldurmak için diğer ara sayıdan daha iyi. Çizimler ise çok hoşuma gitmedi ama bazı kısımlarda yapılanları çok beğendim- 7.2

Fantastic Four #22 kapağı ile bizi kandırmayı başarıyor ama güzel çizim ile aksiyonu bir araya getirerek eğlenceli bir sayı oluşturuyor- 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.