DCeased: Dead Planet #3 İnceleme


DC'nin en popüler serilerinden DCeased'in yeni bir sayısı ile beraberiz. O kadar tuttu ki Marvel, Zombies başlığını geri döndürmeye karar verdi. Tabi onun ne kadar başarılı olduğunu söylemek zor. DCeased'in biraz ön yargı ile başladığım yeni serisi ise tahmin ettiğimden çok daha iyi çıktı. Hatta bu sayıyı sadece bu serinin diğer sayılarından değil ama geçen seriden de başarılı yaptığı şeyler var ama eksiklerinin olmadığını söylemek zor.

Bu sayıda birçok hikaye ilerlemekte. Constantine ve ekibi başka bir sığınağı bulurken saldırıya uğruyor. Ekip bu yeni yeri anlamaya çalışırken Constantine ileride tehlikeli ve büyülü bir tehdidin yaklaştığını öğreniyor. Bunun yanında ana ekibimiz yeniden toparlanırken virüsü durduracak eşya için plan yapmaya başlıyor. Kahramanlarımız her şeyi normale döndürmenin bir yolunu bulmuş olabilir ama bu o kadar da kolay olmayacak.


İlk olarak bu biraz hazırlık sayısıydı onu söylemem lazım. Karakterler bir anda gelip "Hey bak ileride bu olacak hazır ol" diyip gidebiliyor. Şimdi bunun bir iyi bir de kötü yanı var. Olumlu yönden bakarsak bu sayı bize serinin sadece virüsü durdurma ile alakalı olmadığını gösterdi ve heyecanlanabileceğimiz bir sürü olay gösterdi ki ben bundan baya memnunum. İlk serinin üstüne başka şeyler katması sevindirdi ama çok dolu. Virüse çözüm bulma olayı zaten baya zorlu olacak gibi gözüküyor ve bunun üstüne iki tane daha tehdit göstermeleri yorucu hissettirdi.

Sayı daha çok Constantine ve ekibinin yaşadıklarını okuyunca parlıyor ki sayının büyük bir kısmı orada zaten. Büyük aksiyon anları ve yenilikler hep oradan geliyor. Hatta virüsü durdurma olaylarından daha ilginç diyebilirim. Diğer bir Tom Taylor'ın sevdiğim yani tüm bu diğer mini sayıları ve tek sayıları birleştirme şekli. Geçen seride çıkan tek sayılık hikayenin bağlanışı ve yazın çıkan mini seriden de karakterler görmemiz sevindirdi. Yine her şeyin tek bir kafadan çıktığını gösteren şeylerdi.


Trevor Hairsine'ın çizimlerine karşı düşüncelerim biraz karışık. Bazen çok detaylı ve vahşetli anları güzelce aktarıyor ama bazen de sevemiyorum. Çok aceleye getirilmiş hissettirebiliyor. Hatta geçen seriden daha kötü diyebilirim. Geçen seri daha detaylı ve büyük anlar göstermeyi başarıyordu ama bilemiyorum bu seride o kaliteye ulaşamamış ki bence ilk seride de çok kaliteli olduğunu söylemek zordu.

DCeased'in yeni sayısı şu ana kadarki en dolu sayı olabilir. Bir sürü yeni olay gösteriyor ve baya hazırlık yapılıyor ama dediğim gibi çok yorucu hissettirebiliyor. Gelecek senenin başına kadar devam edecek bu seri umarım her şeyin sonudur demek istiyorum açıkçası. Taylor bunu uzatıp bir üçleme yaparsa gerçekten sinirim bozulur. Nedeni ise bize gösterilen büyük şeyler epik bir kapanış için gibi gösteriliyor ve bu bir kapanış olmazsa baya üzüleceğim.

Notum: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.