Dark Nights: Death Metal: Speed Metal İnceleme | Wally Severler Toplansın


Sizi bilmiyorum ama şu anlık okuduğum Death Metal ara sayılarının ana seriden daha iyi olabileceğini gördüm ve tuhafıma gidiyor. Hiçbir eventte böyle bir şey yaşadığımı düşünmüyorum. Belki de planları budur. Bu iyi ara sayıları okumamız için ana sayıları okumayı zorunluluk haline getirmek istemişlerdir. Planları böyleyse gerçekten başarıyorlar çünkü bu sayı ile aslında neler yapabileceklerini gördüm. İşte karşınızda gereksiz fazla başlıklı Speed Metal!

Death Metal #3’te en son gördüğümüzde Batman Who Laughs daha da güçlenerek Darkest Knight halini almıştı, ki baya aptalcaydı, ve “Kriz enerjisi” çalmak için Wally West’i kovalamaya başlamıştı. Wally ise bu yolda yalnız değil. Kendisine Barry ve Jay gibi diğer koşucular da katılmıştır. Hızları yavaşça tükenirken koşucu ekibi Yarasa Kulesine girmeli ve onları kurtarabilecek tek eşyayı almalıdır.


İlk olarak şunu söyleyeyim bu Trinity Crisis kadar önemli bir ara sayı değil ama aklınızdaki gerekli boşlukları dolduracaktır. Yani aşırı büyük bir sayı beklemeyin. Yine de bu evreni ele alışı hala Snyder’dan daha iyi. Çaresiz ve sınıra itilmiş karakterler, büyük riskler, her şey var. Hatta Flash ailesinin yazımını baya beğendim ama ona birazdan geleceğim. Yine de bazı olaylar çok hızlı yaşanıyor ve Darkest Knight hala ilgimi çekemiyor. En azından Snyder’ın yaptığı kadar aşırı öne çıkartılmamış. Yazar da zaten bu karakterin artık çok uzaması ile dalgasını baya iyi bir şekilde geçmiş.

Gelelim Flash mevzusuna. Joshua Williamson ne kadar Flash serisindeki sonunu yapmış olsa da o hikayede Wally’e özel bir şey yapamamıştı ve belli ki yazar bir süreliğine yazacağı son Flash sayısını buna adamak istemiş. Neredeyse her şey Wally odaklı ve tamamen karaktere hak ettiğini verme üzerine. Rebirth sırasında karakterin çok acı çektiğini söylemek mümkün ve Williamson hem özür diliyor hem de tüm bu olayları affettirmek için karakter odaklı çok özel anlar yaratıyor. Yazımı ve anları gerçekten hoş ve okurları, hele ki Wally severleri, tatmin edeceğine inanıyorum.


Eddy Barrows ise bu sayının çizeri ve güzel bir iş çıkarmış. Hep koşan karakterleri düzgünce göstermeyi başarmış ve güzel, kinetik aksiyonla harmanlamış. Ayrıca iki sayfaya yayılmış Flash ve Wally tarihine bakan gayet iyi anlar da yaratmış. Bunun yanında güzel birkaç dizayn var ama gereksiz bulduklarım da var. Mesela kapakta gördüğünüz diğer Flash karakterlerinin yeni kostümleri birden geliyor ve biraz gereksiz hissettiriyor. Baya yersiz ve hikayeye eklentisi olmuyor. Havalı ve herkesin yeni kostüm aldığı Metal hikayesine uysun olsun diye yapılmış bir şey.

Sonuca gelirsek bu ara sayı şu ana kadar çıkan ara sayıların arasından en iyisiydi. En dolu ve önemli sayı olduğundan değil ama içinde en çok tutku bulunduran sayı olduğundan. Yazarın yıllardır Flash yazmasından dolayı bu sayıya verdiği değeri okurken anlayabiliyorsanız. Normal okuyucular ortalama bulup geçebilir ama ben veya benim gibi uzun zamandır Flash okuyan ve daha da önemlisi Wally West karakterini sevenler bu sayıyı gerçekten beğenecek.

Notum: 8.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.