DCeased: Dead Planet #4 İncelemeDCeased'in yeni bir sayısına daha hoş geldiniz. Doğru biliyorsam aynı zamanda serinin ortasındaki sayısı. Tüm bu dijital serisi biraz beni hikayeden uzaklaştırsa da burada güçlü bir hikaye olduğunu hatırlamak hep devam etmemi sağlıyor. Geçen sayıdaki bir sürü olaydan sonra seri tüm bunları taşıyabilmiş mi peki? O güçlü hikaye hala güçlü ilerleyebiliyor mu?


Son sayıda kahramanlarımız bu virüsün çaresinin olacağını öğrenmişti ve bunun nasıl olacağını anlamak için de daha bilgisi olabilecek kişilere gitmeleri gerekmektedir. New Godların yanına, New Genesis'e yola çıkarlar. Mister Miracle ailesi ile yeniden karşılaşacağının korkusu içindeyken uzaklardan daha da büyük bir tehlike gelmektedir. Peki ya New Gods? Uzun zamandır kendilerini kapatan bu yer kahramanlarımızı hoşgörü ile mi karşılayacak yoksa sert sonuçlar mı yaşatacak?Hikaye hakkında anlattıklarımdan bu sayının biraz daha New Gods odaklı olduğunu anlamışsınızdır. Yine de buranın yeterince iyi kullanıldığını düşünmedim. Mister Miracle tarafında baya güzel ve dramalı anlar yaşanıyor ve oraları takdir ediyorum ama diğer karakterlerle de bir şeyler görsek güzel olurdu. New Genesis'e gitme olayı biraz daha kısaltılsa belki istediklerim için biraz daha yer olabilirdi. Yine de keyif aldım. Tom King'in Mister Miracle serisine de bazı göndermeler yapılıyordu. Çok bilmesem de ve çok görmesek de güzel yansıtılmış bu New Gods olayları. 


Geçen sayıda bende artan bir gerginlik bu sayıda artmaya devam ediyor. O da çok fazla olay ve tehdit bulunması. Geçen sayıda zaten birçok hikayenin temeli atılmıştı ve fazla gelmişti. Bu sayıda bir tane daha ve daha da büyük bir olay ekleniyor. Normalde manyak olaylar olacak derdim ama serinin yarısına geldiğimizde ve diğer hikayeler daha yeterince ilerlememişken yeni bir şey daha koymak yoruculuğu bırakın saçma da geliyor. Sanki yazar bir seri daha yazmak istememiş de aklındaki tüm konseptleri bir seriye tıkmak istemiş gibi. Bilemiyorum belki Taylor tüm bu olayları güzelce kurtarır hemen korkmamak lazım ama yine de şüphe oluşturuyor. Trevor Hairsine serideki çizimlerine devam ediyor ve hiç de fena değil. Güzel ifadeler ve sahneler çıkıyor sayı boyunca. Sayının sonlarındaki tüm sayfaya yayılmış paneller ise muazzam gözüküyor. Çizer istediğinde muhteşem ve detaylı anlar sunabiliyor yani. Yine de sayı içinde düştüğü yerler olduğunu da söylemek mümkün.


Sonuca gelirsek bu DCeased serisinin 4.sayısı serideki en az beğendiğim sayı oldu. Potansiyelini yeterince gösterememiş ve korkularımı arttıran bir sayı. Yine de kötü olduğunu söyleyemem. Sadece öncekiler kadar güçlü değil. Bunun yanında yazar hala fikirleri olduğunu kanıtlamak için daha fazla şey üstümüze atıyor. Son 3 sayıda her şeyi düzgünce kurtaracak mı bilemem. Ben olsam bir sayı daha uzattırırdım. Neyse korkmaktansa biraz daha umutlu bakmaya çalışalım. DCeased'in geleceği hala güçlü gözüküyor ve kendisini ilk seriden daha çok sevdirmeyi başarıyor.


Notum: 7.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.