Justice League #54 İnceleme


 Biliyorum bir süredir hep DC incelemesi oldu site ama ne yapabilirim ki? Marvel konuşabileceğim bir şey çıkarmıyor. E durum öyle olunca da DC doluyor her yer. Bir yandan Death Metal hakkındaki genel düşüncelerimi şu ana kadar anladığınızı düşünüyorum. Ana hikayedense ara sayılarını tercih ettiğim bir event... ne tuhaf değil mi? Ara sayılarda bir odak ve bir kişilik olduğundan olabilir bu durum. Neyse uzatmadan sayıya geçelim. Bu yazıyı da bir önceki Doom Metal sayısı gibi kısa tutmaya çalışacağım. 


En son kaldığımızda Nightwing ve ekibi Legion of Doom’u kurtarmak için bir yolculuğa çıkmıştı. Bu sayıda ise ekibe Cyborg ve Starfire gibi yeni üyeler katılıyor. Uzaklardan gelen bu yeni ekip arkadaşları ise olanları anlamaya çalışırken ekiple birlikte bu tehlikeli yolculuktan sağ çıkmalıdır. Dev deniz yıldızları ve bir sürü geçmişle yüzleşme içeren sayı hem ekip için kaynaşma vakti veriyor hem de karakterleri korkunç durumlara sokuyor.


Sayıyı gayet beğendim. Bir önceki sayıdan biraz daha yavaş olsa da hala güzel anlar bulunuyor. OG Titans ekibinden Starfire, Cyborg ve Nightwing’in birlikte olması bile mutlu etmeyi başarıyor. Aralarında güzel diyaloglar geçiyor. Geçen sayıda da olduğu gibi Nightwing yine biraz daha öne çıkan bir karakter oluyor. Geçmişe dönme olaylarında çoğunlukla onun gözünden okuyoruz olanları. Biraz daha diğer karakterlere odaklanılmasını isteyecekler hayal kırıklığına uğrayabilir ama benim gibi karakteri sevenlerin baya hoşuna gidecek. Sayıdaki Martian Manhunter kısımları da gayet güzel olmuş. Kendisinin Batman hali Mindhunter ile konuşması güzeldi. Mindhunter’ın da diğer Batmanlerden biraz daha özen gösterilmiş olmasını beğendim. Aşırı iyi değil ama en azından yazar denemiş. Genel olarak sayı aksiyondansa karakter odaklıydı ve bir sonraki sayıyı güzel hazırlamış. Justice League ara sayıları hala beklentimin üzerinde çıkmaya devam ediyor.


Xermanico’nun çizimler güçlü ilerlemeye devam ediyor. Hayal dünyası olan geçmişe dönme panellerini çok güzel yapmış ve Nightwing’in kostümünün her paneldeki değişimi çok güzel olmuş. Starfire ve Cyborg’un dizaynları da baya enteresan ama komik. Karakterlerin uzaydan buraya ışınlandığı anda kostümlerinin değişmesi, saçlarının değişmesi ve farklılaşması komik geliyor. Birden Cyborg’un sakalı falan çıkıyor. Acaba ben mi bir şey kaçıyorum? Buraya ayak bastığın an görünüşün direkt değişiyor mu yoksa illa Metal yapmak için mi yapıyorlar?


Justice League ara sayıları olan Doom Metal genel olarak gayet iyi. En azından hakkında konuşma isteği uyandırıyor. Bir sürü saçmalıklarla dolu bir eventten daha karakter odaklı hikayeler çıkması gerçekten mutlu ediyor. Gelecek Metal incelememiz asıl seri Death Metal’den gelecek o yüzden hazır olun. Bu kadar ara sayı beğendikten sonra belki de hikaye bir değişik gelir. Çok sanmıyorum ama göreceğiz. 


Notum: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.