DCeased: Dead Planet #5 İnceleme


Tom Taylor’ın hit serisi DCeased Dead Planet şu ana kadar gayet iyi bir izlenim vermeyi başardı. Daha fazla konu bulundurduğu için kesinlikle daha yorucu ama geçen seriden daha iyi yaptığı şeyler de bulunuyor. Kendisini ilk seriden farklı bir yönde götürmeyi ve yenilikler yapmayı başarıyor. Artık hikayenin ikinci yarısına girmekle birlikte riskler artıyor. Kahramanlarımız virüsün çaresini daha korkunç şeyler gelmeden bulabilecek mi?


Bu sayıda uzaydaki Tanrı maceramıza ve virüse çare bulma yolculuğumuza ara veriyoruz. Constantine yakın zamanda Trigon’un gelip dünyadaki tüm yaşamı sonlandıracağını bildiğinden onu durdurmak için hazırlıklar yapmaya başlamaktadır. Ekibi ve Batman’i de yanına alarak bu saldırıyı durdurabilecek eşyaları ve kişileri aramaya başlar. Bolca aksiyon ve fedakarlığın bulunduğu bir sayı yine. Anlayacağınız üzere bu sayı tamamen Constantine mevzularının üzerine ve sayıyı beğendim. Bazı olaylar kesinlikle bazı yerlerden daha ilgi çekici ama genel olarak güçlü bulduğum bir sayıydı. Aksiyon, gerilim, riskler hep en yüksekte ve Trigon olaylarına da güzel bir hazırlık yapıyorlar. Serideki diğer meselelerlerden de daha çok ilgi çekiyor. Geçen sayı nasıl daha çok Tanrı olaylarına giriliyorsa bu sayı da daha çok büyü mevzularına değiniyor. Diğer Shazam ailesi karakterlerine ne oldu? League of Assasins neler yapmaktadır? Bu tarz aklımızdan geçmeyecek soruları güzel bir şekilde cevaplamış. Dediğim gibi tüm olaylar bir hazırlık gibi ama güzel yapılmış. Bazı karaklerin hayranları baya sevilecek, bazılarının hayranları ise üzülecek. Klasik bir DCeased sayısı yani. Diğer sayılar kadar konuşulacak çok şey olmasa da ele aldığı konuyu başarılı şekilde yaparak yine serinin daha iyi sayılarından olmayı başarıyor.  Trevor Hairsine'ın çizimleri hala iyi gitmeye devam ediyor. Çok detaylı ve güzel hazırlanmış sahnelerle karşılaşabiliyoruz. Böyle serilerde yine karşılaştığım bir sorunla buluşuyoruz tabi burada. Daha ne söyleyeyim? Her sayı zaten çizerin ne kadar orta karar olduğundan bahsediyorum. Bazı anlardan dolayı aşırı iyi bir çizim değil ama kötü demek de imkansız. 


Hala nasıl zombi hikayesi anlatan bir alternatif evren hikayesinin buraya gelebildiğini bilmiyorum. Hikaye sizi gerçekten bağlayıp umursamanızı sağlıyor. Tom Taylor yumruklarını tutmuyor ve her sayıda başka bir hayran kitlesine acı çektirmeyi başarıyor. Artık biraz daha sonlara ilerliyoruz ve nasıl bu kadar konuyu sonlandırabilecekler düşüncesi oluşmaya başlıyor. Umarım dijital serisi de son sayılarında birden bu seri kadar iyileşmeyi başarır.


Notum: 8.2

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.