Justice League #56 İnceleme


Justice League de Batman gibi iki haftada çıkan bir seri olsa da nedense Batman’den daha sürekli inceliyormuşum gibi hissediyorum. Bunun nedeni muhtemelen bir sürü Death Metal sayısı incelememdir. Ha söyleyeyim ben bu ara sayıları o kadar kolay incelemeyi bırakmam bu kadar geldikten sonra ama gerçekten yorulduğum anda da bırakacağım. Sitenin tamamen Death Metal incelemelerinden oluşmasını istemiyorum ve tüm bu olaylar bitmeden önce King In Black gibi ayrı büyük bir hikaye geleceğinden de kendimi tüm bu sayılar ile yormak istemiyorum. Dediğim gibi artık yapamayacağımı düşündüğüm an bırakırım ama Justice League tam tersi bir etki yapıyor. 


Doom Metal’in 4.partına girmekle büyük bir sayı ile karşılaşıyoruz. Artık ekibimiz Manhunter ve Legion of Doom’u kurtarmaya çok yakındır ama Minhunter adlı Batman ve Omega Knight onların önündeki en büyük engeldir. Aslında sayı tamamen bunun üzerine kurulu. Legion of Doom!un bulunduğu bu yerdeki büyük savaşı anlatıyor. Hikaye anlamında ihtiyacımız olan şeyler gelişiyor ve baya da aksiyon bulunuyor. Hatta aksiyon sayının %80'inini kaplıyor demek mümkün.Bu sayıyı ne kadar sevsem de aslında denecek şeyler biraz kısıtlı. Nedeni ise dediğim gibi tek bir olay çevresinde dönmesi ama bunu akıcı ve güzel br şekilde yapıyor. Sayının hiçbir yerinde sıkılmadım ve o aksiyon heyecanla sayfaları çevirmemi sağladı. Bunun yanında karakterlerin yazımı da gayet kaliteli. Chimp, Nightwing, Hawkgirl hep başarılı yazılmış. Orijinal Titans üçlüsünü de bir arada kullanması çok hoş. Tabi mükemmel bir sayı değil. Bir tane olayın daha önceden ipucu olmadan oluşması çok hoşuma gitmedi. Böyle birkaç an dışında kaliteliydi. 


Geçtiğimiz sayı gibi bu sayının çizeri de Robson Rocha ve daha çok beğendim bu sefer. Kaotik, büyük anları çok iyi yaratmış. İki sayfaya yayılmış sayfalarda hem renkle hem de detayla patlıyor. Bunun yanında bu hikayenin kötü Batman'i Mindhunter'ın dönüştüğü bir canavar var ve gayet korkutucu. Çok detaylı yapılmış. Çizimin kendine göre güzel bir kalitesi var.Sonuca gelirsek Justice League hala bu yorucu eventte okurları heyecanlandırmaya devam ediyor. Güzel aksiyon, havalı anlar ve detaylı çizimden oluşan sayı hikayenin parlama anlarını oluşturuyor. Event için ne kadar gerekli bilemem ama ana hikayeden daha eğlenceli ve daha elle tutulur bir hikaye sunuyor. İleride neler yapacağını gerçekten merak ediyorum. Emin değilim ama sonlara geliyoruz gibi hissediyorum.


Notum: 8.3

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.