Venom #30 İnceleme

 


King In Black’e bir haftadan daha az zaman kaldı. Heyecanımın da gün geçtikçe artmasından dolayı beklentimi yerinde tutmak zorlaşıyor. E tabi o sırada bir yandan Venom Beyond hikayesi ilerliyor. Bu eventten önceki son Venom hikayesi. Başlangıçta beni zevkten dört köşe yapan ama sonlara doğru olayların ilerleyişi için tedirgin ettirmeye başlayan bir hikaye. Peki finali nasıl oldu? En iyisi hikayeyi konuşarak başlayalım.


En son kaldığımızda Venom ve simbiyot ekibi, simbiyotlaşmış Scorpion/Virus’u yenerek Codex’e saldırmak için hazırlanmaya başlamıştı. Bu sayıda ise kahramanlarımız aralarındaki bağı sağlamlaştırıyor ve Codex’e saldırıyor. Peki Eddie Brock oğlu Codex’i yenip bu alternatif evreni kurtarabilecek mi? Peki her şeyden sonra evrenine geri dönebilecek mi? Daha da önemlisi döndüğünde her şeyi için çok mu geç olacak? 



İlk olarak bu sayıyı fena bulmadım. Düşündüğümden daha iyi bir finaldi ama başlangıcındaki verdiği heyecanı yaratamadı. Başlangıçta anlatacağını düşündüğümüz hikayeden çok farklı bir şey sundu. Yine de çok hızlı gidiyor gibi hissettirse de karakterlerin kaynaşması için zaman tanıyordu. Cates hakkında sevdiğim şey bu. Tüm bu büyük olayların arasından hala sıyrılıp aile mevzusunu güzelce aktarabiliyor. Brock ailesi güzel yazılmış ve sonunda da tatlı bir sona getirilmiş. Bunun yanında bu aileye farklı bir bakış açısı ile de yaklaşmış ve başarmış. 


Peki böyle bir hikayeye nasıl bir final getirmiş? Ben verdikleri kararı doğru buluyorum çünkü bu kadar büyük bir aksiyonu tek bir sayı kaldıramazdı. Yani öyle büyük bir aksiyon anı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacak. Yine de Codex ve Virus mevzularına yeterli bir son verebilmişler. Hele Codex’in gelişimini düzgünce göremesek de kullanılışını beğendim. Son olarak bu hikayeyi bir de gereklilik açısından bakmamız lazım. Ne de olsa King In Black’ten önceki son hikaye. Bir ağırlık olmalı. O ağırlık yok ama sonunda heyecanlanmanızı sağlıyor. Gereklilik açısından da çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Mutlaka ileride bu hikaye hakkında şeyler görürüz ama King In Black süresince bahsinin geçeceğine inanmıyorum. 



Sayının çizeri yine Luke Ross ve fena değil. Güzel aksiyon anları ve hoş sahneler oluşturmayı başarmış ama diğer sayılarda da dediğim gibi bu hikayenin çizimleri serinin geri kalanına göre biraz düşük. 26’da Iban Coello’don sonra çok hızlı düştük ve bu da hikayeyi alta çekiyor. Bildiğim kadarı ile King In Black ara sayılarında da Coello çizecek ve o yüzden ilerisi için biraz daha umutluyum. 


Venom Beyond’un bu serideki en iyi hikayelerden olduğunu söylemek zor ama King In Black sırasında zaman geçirtmeyi başardı. Çizimin kesinlikle en az zevk verdiği hikayeydi ve genel olarak da ilerleyişinde sıkıntılar vardı. Aşırı güçlü bir başlangıçtan sonra çok hızlı düştü. Bunun sebebinin biraz Cates'in King In Black’e odaklanmasına bağlamak istiyorum ve umarım haklı çıkarım. 


Notum: 7.3

Hikaye Ortalaması: 8.1 (Yüksek olduğuna bakmayın. Ortalama bir tat bıraksa da puanın düşmesini başlangıcı kurtardı)

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.