DCeased: Dead Planet #6 İnceleme

 


Tom Taylor’ın hit serisi DCeased: Dead Planet artık sonlara yaklaşmasıyla birlikte bir sayısını daha konuşmak için yeniden toplandık. Daha yeni yeni dijital serisini bitirdik ve ondan koca bir yorgunlukla ayrıldım. Bu evrene doymuş hissediyorum. Yine de Taylor’ın dijital işini sevmesem de bu seri gayet iyi gidiyor. Daha fazla kalp kattığı belli en azından. 


Bu sayıda olanları nasıl anlatsam acaba? En kısa olarak şu ana kadar okuduğumuz her şeyin bu noktaya hazırlık olduğunu söyleyebilirim. Karakterlerimiz aşıyı bulmada önemli bir ilerleme kaydeder ve test için tanıdık birisine gitmeye karar verirler ama zamanları tükenmek üzeredir. Karakterlerin amacı bir sürü insanlar ölmeden herkesi normale çevirmektir ama bir Amazo ordusu tüm zombileri öldürmeye başlar. Daha da korkuncu Constantine’in hazırlandığı Trigon’un gelişi. Riskler artıyor ve artık sona yaklaşıyoruz.Bu sayıyı baya beğendim. Hatta ilk sayıdan beriki en iyi sayı olabilir. Bu sayıyı yükseklere çıkartan ne? Tüm korkularımı yok etmesi. Bu sayıya kadar her sayıda rahatsız olduğum bir şey vardı ve o da tüm bu olayları nasıl başlayacağıydı. Baya bir yan hikaye olduğundan oturaklı bir şekilde oluşacağını düşünmemiştim hikayelerin ama Tom Taylor başarmış. Tüm o hikayeleri tek bir çatı altında toplamış ve tatmin etti. Hikayelerin her biri de özenle hazırlanmış ve Taylor çok güzel anlar kurmuş. Tabii bir korkunun bitmesi ile bir diğeri başlar. O da tüm bu hikayeleri bir sonraki final sayısında tatmin edici bir şekilde bitirmeyecek olması. Bu büyük olayları kapatmaya çalışacak bir de daha görmediğimiz zombi Darkseid hikayesi de var. Bir tarafım Taylor’a güveniyor ama diğer tarafım bazı olayları farklı bir sonuca getirip bir seri daha hazırlayacağını düşünüyor. Ki o da şu an en az istediğim şey. 


Seride en öne çıkan karakterlerden bir tanesi Constantine. Benim çok ilgilendiğim bir karakter değil ama seven bir kitlesi olduğunu biliyorum. Taylor, bu karaktere ve büyü dünyasına sayıda baya odaklanıyor ve benim favori kısımlarım olmasa da yazarın önemsediği belli ve muhtemelen DC’nin büyü tarafını sevenler de önemseyecek. Zaten Taylor’ın bence en iyi yaptığı şey bir karaktere aşırı güçlü bir yenilik getirip karakterin hayranlarına güzel bir servis yapması. Bunu geçen sayıda da yaptı, burada da yine yapıyor.  Çizer Trevor Hairsine hakkında zaten kaç sayıdır konuşuyoruz. Kendisi fena olmayan bir çizer. Tek eksim bu karakterlerin yeni versiyonlarında bir dizayn yapmaması. Constantine havalı bir şeyler yapıyor ve keşke özel bir şeyler tasarlasalardı dedim. Geçen sayıda Cassandra Cain için de aynı şey olmuştu. Çok basit düşünüyorlar karakterleri bu hale getirirken. 


DCeased’i gelecek aya bitirecek olmamız hala çok tuhaf geliyor bana. Senenin yarısından fazlasında hep DCeased yazısı yazdım. Unkillables ile başlayan bu seneki yolculuğumuz bir kapanışa geçecek ve umarım son maceramız olur bu. Tom Taylor’ın bu hikaye ardından neler yapacağını da merak ediyorum. Daha geçen gün en sevdiğim karakterlerden biri Nightwing’i yazacağını söyledi. Zamanım olsa heyecanla incelerdim ama bilememekteyim şu an. Neyse ilk bir şu hikaye tamamlansın da öyle bakarız.


Notum: 8.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.