DCeased: Hope At World's End #13 - #15 İnceleme |FİNAL|


Sonunda istediğim zaman geldi...DCeased’in dijital mini serisinin finali. Uzun zorlamalar sonucu kendimi heyecanla bu incelemeye atmayı başardım. Bu macerayı kapatmamdaki sevinç seri kötü olduğundan değil de yavan olduğundan aslında. Biraz düz hissettirdi şu ana kadar. Final yazısında da geçtiğimiz yazı gibi hepsini bir arada inceleyeceğim. Nedeni ise yine bu üç sayının toplu bir hikaye bulundurması. O zaman çok da uzatmadan sayılarımıza geçelim.


Hikaye final savunmasını anlatıyor. Black Adam’ın zombi ordusunda portallar açabilen bir kötü bulunmaktadır ve her an gelebileceklerinden dolayı kahramanlarımız en az kişinin ölebileceği şekilde bir hazırlık yapmaktadır. İlk sayıda Luthor bir plan hazırlar, ikinci kısımda o plan uygulanır ve üçüncü sayıda da olaylar çözülür. Bu kadar basit aslında her şey.Sayılar gayet ortalama. İlk parçası bana göre en güçlüsü. Herkesin bir ciddiyete bürünmesi ve Luthor’un plan oluşturması güzeldi. Bunun üstüne bir fedakarlık olacakmış hissi vermesi hoştu. İkinci parça ise biraz arada. Fena olmayan bir aksiyon var ve büyük olay için güzel bir temel atıyor. Son sayı ise biraz beklentimin altında kaldı. Gerçekten bir fedakarlık yaşanmaması ve öylece bitmesi hiçbir şey hissettirmedi. Serinin zaten aşırı önemli olmadığını biliyorduk ama serinin içinde olan önemi de götürdü bu son. Ağızda kötü bir tat bırakmasına da sebep olan durum bu. Sayıyı bitirdikten sonra niye bu kadar sayıyı okuduğunuzu ve bu hiçbir şey olmayan sayılar hakkında inceleme yazdığınızı düşünmeye başlıyorsunuz. Sayıların çizeri yine Marco Failla ve kendisi bu dijital seriye iyi uyan bir çizer. Hızlı ve yormayan çizgi filmsi bir yapıya sahip. Zaten önceki yazılarda baya bahsettim çizerden o yüzden kendimi tekrar etmeyeceğim. Kendisi ne kötü ne de çok iyi bir çizer. Serinin kendisi gibi çerezlik.


Sonuca gelirsek DCeased: Hope at World’s End arada düşse de fena değildi. Eğer daha fazla DCeased okumak istiyorsanız bakabilirsiniz ama çok bir şey katmıyor ana hikayeye. Artık bu evrene doyduğumdan mıdır bilmiyorum bir daha bu tarz bir hikaye okumak istemiyorum. Önemsiz, bir şeyi etkilemeyen, çok klasik bir hikaye. Umarım DCeased ana serisi güzel bir son yapar ve bu evrene bir kapanış sağlar. 


#13’e Notum: 8.0

#14’e Notum: 7.5

#15’e Notum: 6.2


SERİNİN NOT ORTALAMASI: 7.1

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.