Crossover #3 İnceleme | İşte Şimdi Başlıyoruz!


 Yıllar boyunca Donny Cates’in işlerini okumamın sonucu artık yazarın belli bir formülü olduğunu anlayabiliyorum. Büyük hissettiren 6 sayılık bir hikaye sonrası her şey değişir ve 2 sayılık sessiz ama güçlü bir kısa hikaye yazar. En azından Thor ve Venom’da böyle oldu. 2 sayı kısmı bu seri için daha kesin değil ama büyük olan başlangıç tamam gibi. Neyse formüle dönecek olursak Cates, 3.sayısına dikkat çektirecek şeyler koymayı seven birisi. Venom #3’deki Knull gibi. O yüzden bu sayı da baya büyütüldü. Peki bu formül uygulanabilmiş mi? 


Bu sayı çizgi roman dünyasından gelen karakterleri kurtarmak için yola çıkan Ellie ve Otto’nun hikayesini başlatıyor ama olaylar düşünüldüğünden daha hızlı ilerliyor. Olayların Ryan ile kesişmesini görüyoruz ve daha da önemlisi sürpriz karakterlerin yavaştan seriye eklenmesi bu sayıda başlıyor. Daha fazla şey demek isterdim ama anlayacağınız gibi yeni gelen karakterlerden dolayı sürprizi bozmak istemiyorum. Bu sayıyı baya beğendim. Hatta serideki en sevdiğim sayı bile olabilir. Akıcı, güzel yazılmış, hem arkaplan veren hem de yeni şeyler gösteren bir sayı. Yine ilk sayfadan bolca gönderme veriliyor ve bu biraz zevk meselesi ama akıllıca konulduğundan çok hoşuma gidiyor. Üçüncü sayıdan direkt büyük olaylara giriyor olmamız da heyecanımı baya arttırdı. Üstüne ana karakterler de beğenilebilir olunca tadı ayrı oluyor. Her karakter çok iyi diyemem ama özellikle Otto ve Ryan’ı çok seviyorum. Geçen sayıda da bahsettiğim gibi Ryan’ın karakterinin farklı bir çekiciliği var tüm bu durumların ortasında. Ellie karakteri ise ekibin geri kalanına göre biraz düşük kalsa da Ryan ile olan kimyası güzel gösterilmiş. Sayı hakkındaki tek sorunum bir önceki sayıda da dediğim gibi dördüncü duvarı kıran anlatıcı. Ne yapmaya çalıştıklarını anlıyorum ama çok kullanıldığından rahatsız oluyorum. 


Gelelim odadaki file ki o da gösterilen kahramanlar mevzusu. İlk sayıda bu serinin güçlü bir potansiyeli olduğunu söylemiştim ve yavaştan veriyorlar gibi. Tabii ki aşırı popüler karakterler göstermiyorlar hatta gösterseler duymuş olurdunuz. Gösterilen karakterleri tanıma ihtimaliniz bile çok az. Ben ise daha önce hiç okumasam da göz alışıklığından ve bazı ortamlarda duyuşumdan tanıdım karakterleri. Bu arada yanlış anlaşılmasın bence başlangıçta göstermek için çok iyi ve mantıklı seçimler. Bence tanımasanız bile görünüşünün yaygınlığından dolayı “Haaaa bu o karakter” dedirtecek birisi var. Bende o tepki oldu en azından. Dediğim gibi bu sadece potansiyelin başlangıçtaki gösterilişi. Eminim ki ileride daha da büyük sürprizler görürüz ve Donny Cates de onu vaat ediyor.Geoff Shaw yine çizimlerde çok güzel bir iş çıkarmış. Bolca güzel detay ve an bulunduruyor. Geoff Shaw’ın diğer bulunduğu serilerden çok daha farklı bir stil görüyoruz bu seride ve biraz renklendirmenin de katkısı var burada ama kesinlikle serinin atmosferine yakışıyor. Çizerin tüm bu popüler veya az popüler karakterleri nasıl ele alacağını baya merak ediyorum.


Sonuca gelirsek Crossover #3 minik bir hazırlık sayısının ardından yine çitasını yükseltip bu seriden asıl görmek istediğim şeyleri vermeye başladı. Elindeki gücü rahatlıkla kullanan hem eğlenceli hem de güzel yazılmış bir sayı. Bu seri ne kadar sürecek bilmiyorum ama Donny Cates’in hayranlara istediklerini hızlıca verme tutkusundan dolayı tahminimce ilk hikayenin sonunda daha da büyük şeyler görmeye başlayacağız. Cates’in her sayıyı aşırı epik ve büyük pazarlamasını hoş karşılamasam da gayet akıllıca bir reklam kampanyası ve insanları da hep heyecanlı tutuyor. İleride olacakları baya merak ediyorum. 


Notum: 9.1

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.