Future State: Wonder Woman İnceleme | Hoş Geldin Yara Flor!

 


Kusura bakmayın ama site önümüzdeki bir süre boyunca Future State yağmuruna kapılacak. Bunun nedeni ise konuşulacak bir sürü şeyin olması ama her şeyi teker teker inceleyememem. Yine de bazı öne çıkan serileri ayrı olarak konuşabilirim. Hele bu seri iki sayılık olan, birçok hikaye bulundurmayan ve yeni bir karakter tanıtan seriyse kaçırmamam gerekiyordu. O zaman daha da uzatmadan yeni Wonder Woman, Yara Flor’un macerasına atılalım. 


Diğer seriler gibi Wonder Woman da belli etmese de bir gelecekte geçiyor. Brezilya kökenli Wonder Woman, Yara Flor ise maceralara atılmakta ve mitolojik yaratıklar keserek zamanını geçirmektedir. Şimdiki macerası ise onun için kişisel bir önem taşımaktadır. Eski bir savaşçı arkadaşını yeraltı dünyasından kurtarmak. Bu görevde ise sadece Yara’yı tanımıyoruz ama aynı zamanda bu yeni dönemi keşfediyoruz ve bir sürü aksiyona atılıyoruz.

 


Wonder Woman, Future State serileri arasında kesinlikle daha yukarılarda bir yerde ki DC’nin de bu seriye güveni tamdı. Daha çıkmadan ileride bir serisi geleceğini herkes tahmin ediyordu ve Future State öncesinde bir dizisi geleceği açıklanmıştı. Tabii burada bir parantez açmak lazım dizi CW için geleceği söylense de son haberlere göre çalışmayı bırakmışlar. O yüzden tahminim CW’dan daha kaliteli bir yere geçeceğidir. Burada anlatmak istediğim Yara Flor baya büyütüldü çıkmadan önce ve herkesin güveni tamdı. Rahatlıkla söyleyebilirim ki güvenleri doğru çıktı çünkü Yara Flor kesinlikle başarılı bir karakter. 


Yara Flor’u bana göre öne çıkaran özellik kişiliği. Karakterin geçmişi muhtemelen kendi serisinde anlatılmak için tutuluyor ama karakterin kendisi çok güzel yazılmış. Tam olarak bir Wonder Woman değil ve zayıf noktaları olan bir karakter. Kendisi yaptığı şeyden zevk alan, kolay sinirlenen, eğlenceli bir karakter. İkinci sayıda daha da karakterin duygusal taraflarına odaklanıyoruz ve işini yerine getirmek için neler yapmaya çalıştığını görüyoruz. Joelle Jones çok güzel bir karakter yaratmış ve ileride bu karakter hakkında daha da çok şey öğrenmek istiyorum. Kesinlikle Future State’ten çıkan en iyi parçalardan biri Yara Flor. Karakterden bahsettiğimize göre hikayeye geçebiliriz. Olan olaylar gayet basit, anlaşılabilir ve eğlenceli. İki sayı içerisinde çok büyük bir şey yapmaya çalışmıyor ve karakter ile evreni güzel aksiyon ile tanımamızı sağlıyor. Evren ise yine beğendiğim bir nokta oldu. Çok gelecek gibi hissettirmese de sayıyı okuduktan sonra bazı okuduğum yerlere göre seri Brezilya efsanelerini başarılı taşımış. Karakterin ilk sayıda çarpıştığı canavarın Brezilya mitolojisinden olması falan çok güzel detaylar. Bunun dışındaki tanrıların yansıtılışını da güzel buldum.


Hikaye hakkında tek bir sıkıntım var ki o da aslında serinin sorunu sayılmaz, Future State’te çoğu seride gördüğüm bir durum. O da hikayenin akışının biraz sorunlu olması. Seri iki sayıdan oluştuğundan hikaye çok kısaltılmış hissettiriyor ve sonucunda hikayenin bazı yerleri fazla hızlı oluyor. İlk sayıda çok göze batmıyor ama ikinci sayı birden bitince rahatsız olabiliyorsunuz. Çünkü sonu gerçekten güzel ve birazcık daha doldursalar çok daha güzel olabilirdi. Hatta bu seri 3 sayı yapılarak güzelce tamamlanabilirdi. İlk sayı karakterleri tanıtır ve o güzel aksiyona daha da yoğunlaşır, ikinci sayı yeraltı dünyasına olan yolculuğu anlatıp orayı gösterir ve son sayıda da arkadaşını kurtarmak için yaşadıklarını gösterip daha tam ve düzgün hızda ulaştığımız bir son getirebilirdi. Yine de dediğim gibi bu çoğu serilerde gördüğüm bir olay ve hikayeyi parçalayan bir sorun değil.
Son olarak ise inanılmaz çizimlerden bahsetmek gerek. Joelle Jones seriyi sadece yazmıyor ama aynı zamanda çiziyor da. Çiziminin daha önceden pek bir hayranı değildim ama bu atmosfere tam oturmuş. Jordie Bellaire’in renklendirmesinin de katkısı var. Her şey çok güzel gözüküyor. Karakter ve canavarların detayları da baya iyi. Yara Flor sadece karakter bakımından değil ama görünüş olarak da güçlü ve güzel. Doğru biliyorsam ileride gelecek seride de aynı takım bulunacak o yüzden daha ne göstereceklerini heyecanla bekliyorum. 


Bu sitede ilk tamamını konuştuğum Future State serisi olan Wonder Woman, hem görünüş açısından hem de hikaye ise açısından çok sevdiğim bir seri oldu. Tüm bu ıskalar veya şansa tutturmalardan oluşan Future State’te hedefi ortadan vuruyor. Aşırı muhteşem bir hikayesi bulunduğunu söyleyemem ama karakteri ve atmosferi ile sizi içine çekecektir. Bu başlıklardan kesinlikle okumanızı tavsiye ettiğim bir hikaye. Yara Flor’un gelecek maceralarını da merak ediyorum.


Notum: 8.7

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.